يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
مسئول بسیج جامعه پزشکی قم مطرح کرد:
ارائه خدمات رایگان پزشکی، بهداشتی، درمانی در مناطق محروم استان
مسئول بسیج جامعه پزشکی قم با اشاره به اینکه طرح شهید رهنمون از سال 1396 تا کنون دنبال می‌شود، گفت: در این طرح پزشک، پرستار، روانشناس، کارشناس تغذیه و ماما در قالب یک تیم به مناطق محروم روستایی و شهری برای ارائه خدمات رایگان پزشکی، بهداشتی، درمانی و مشاوره‌ای به محرومان اعزام می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حسین رضایی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به طرح های محرومیت زدایی بسیج جامعه پزشکی، اظهار داشت: دراین راستا بسیج جامعه پزشکی با محوریت گفتمان انقلاب اسلامی در مناطق محروم خدمات پزشکی ارائه می دهد.
وی ادامه داد: این اقدام در قالب طرح شهید رهنمون در مناطق محروم روستایی و شهری با ارائه خدمات رایگان پزشکی، بهداشتی، درمانی و مشاوره‌ای به محرومان انجام می گیرد.
مسئول بسیج جامعه پزشکی قم با اشاره به اینکه طرح شهید رهنمون از سال 1396 تا کنون دنبال می‌شود، گفت: در سال گذشته دو تیم خدمات پزشکی در این طرح فعالیت داشتند ولی امسال 15 تیم با این طرح همکاری می‌کنند.
وی بیان داشت: این 15 تیم در 15 منطقه کم برخوردار استان که از قبل شناسایی شده است برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی اعزام می شوند، قرار است این تیم ها به مدت چهار سال هر ماه یک‌بار به مردم این مناطق سر بزنند و مسائل درمانی و بهداشتی آنان را پیگیری کنند.
رضایی اضافه کرد: هر تیم خدمات درمانی از پزشک، پرستار، روانشناس، کارشناس تغذیه و ماما تشکیل شده و هر منطقه حدود 4 هزار الی 5 هزار نفر جمعیت دارد.
وی در ادامه به طرح هزار مسجد هزار پزشک که در هفته بسیج اجرا شد اشاره کرد و عنوان داشت: طرح 1000 مسجد 1000 پزشک در کشور در حال پیگیری است که سهم بسیج جامعه پزشکی در استان قم 30 مسجد در مناطق کم برخوردار استان مانند منطقه پردیسان، آذر، کشاورز، نیروگاه، شیخ‌آباد و نوبهار است.

انتهای پیام/160

 

برچسب ها : خدمات پزشکی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .