چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
همکاری متخصصان شیمیایی ترکیه‌ای با «جبهه النصره»
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، 

عناصر تروریستی «جبهه النصره» هفته گذشته در بمباران محله‌های شمال غرب شهر حلب از گاز‌های سمی استفاده کردند که در جریان آن ۱۰۷ غیر نظامی مصدوم شدند.

منابع معارض نزدیک به یکی از گروه‌های تروریستی حاضر در ریف غربی حلب اعلام کردند که کارشناسان نظامی ارتش ترکیه که متخصص سلاح شیمیایی و بیولوژیکی هستند وارد مناطقی شدند که عناصر النصره از آن مناطق، محله‌های شمال غرب حلب را بمباران کرده بودند.

این منابع که خواستند نام گروه‌هایی فاش شود که ورود کارشناسان ترکیه‌ای به مناطق تحت اشغال النصره را رصد کرده بودند، به روزنامه الوطن سوریه گفتند که سرکرده‌های النصره متخصصان ترکیه‌ای را ۲۴ ساعت در یکی از مهمان‌پذیر‌ها نگه داشتند.

هدف عناصر النصره این بود که پیش از ورود کارشناسان ترکیه‌ای به اطراف روستای «البریکیات» که محل پرتاب خمپاره‌های النصره بود، مقدمات امنیتی و لجستیکی را فراهم کنند؛ روستایی که جنگنده‌های روس آن را بمباران کردند.
به گفته این منابع، ترکیه در تلاش است از طریق دستکاری در نمونه‌های خاک و ساختمان‌ها وجود هر گونه گاز سمی را از بین ببرند تا پیش از ورود کارشناسان سازمان «منع و گسترش تسلیحات شیمیایی» هر گونه ادله علیه تروریست‌ها را از بین ببرند.
منابع مذکور خواستار اتخاذ تدابیر شدید علیه النصره شدند؛ گروهی که علیه عناصر تروریستی وابسته به ترکیه به ویژه ائتلاف موسوم به «الجبهة الوطنیة للتحریر» (جبهه آزادی‌بخش ملی) دست به شورش زده و این مسئله پس از اینکه سلاح شیمیایی به دست النصره رسیده، افزایش یافته است.

در واقع گفته می‌شود که کارشناسان فرانسوی موشک‌های تحت اختیار تروریست‌های النصره را مجهز به مواد شیمیایی کردند (+) که ظاهرا در حملات حلب از این مسئله استفاده شد.

از زمان عقد توافق «سوچی» بین رؤسای جمهور روسیه و ترکیه بر سر شهر ادلب سوریه، النصره به جای اینکه از منطقه «عاری از سلاح» خارج شود، داعش و سایر گروه‌های تروریستی خارجی را به مواد شیمیایی سمی در جبهه‌های مختلف استان ادلب و به ویژه در اطراف منطقه عاری از سلاح مجهز کرده است.

در خصوص تداوم فعالیت‌های شیمیایی تروریست‌ها، منابع خبری پنجم آذر ماه جاری اعلام کردند که عناصر النصره ۵۰ موشک را که توسط کارشناسان فرانسوی دستکاری شده بود، جابجا کردند.

این موشک‌ها در یکی از مقر‌های النصره در نزدیکی زندان مرکزی شهر «ادلب» (شمال غرب سوریه) قرار داشته و پس از انتقال از این منطقه، در میان گروه‌های تروریستی توزیع شد.

بدین ترتیب ۱۰ موشک در ریف جنوب شرقی ادلب در اختیار گروه تروریستی «اجناد القوقاز» قرار گرفت، ۱۰ موشک به «جیش العزه» در شهرک «کفر زیتا» در شمال غرب شهر حماه و چند موشک به عناصر «حراس الدین» تحویل داده شده که به شهر «مورک» در شمال حماه انتقال یافت.

 

انتهای پیام/

 

منبع : فارس
برچسب ها : ترکیه
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .