يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم:
برخی جریانات سیاسی بدنبال سوءاستفاده از جنبش دانشجویی هستند
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم اظهار داشت: متاسفانه برخی گروه های سیاسی سعی دارند جنبش دانشجویی را به سمت اهداف سیاسی و جناحی خود سوق بدهند و از قضا برخی از گروه ها و تشکل ها نیز دچار سیاسی‌کاری شده اند.

علی اکبری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم در گفتگو با خبرنگار قم فردا اظهار داشت: روز 16 آذر که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز دانشجو شناخته می شود، نمادی از ایستادگی قشر دانشجو در برابر جریان استکبار است؛ علت نامگذاری این روز نیز به اتفاقاتی برمی گردد که در روز 16 آذر سال 1332 و بدنبال سفر معاون وقت رئیس جمهور آمریکا رقم خورد.

اکبری به سیر شکل گیری و بلوغ جنبش دانشجویی در کشور اشاره کرد و بیان داشت: تاریخ معاصر ایران نشان می دهد که جنبش دانشجویی همواره یکی از فعال ترین و پیشروترین اقشار جامعه می باشد و همیشه در جریان تحولات سیاسی و اجتماعی نقش آفرین بوده است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم تحرکات جناحی در سطح دانشگاه را مورد نقد قرار داد و عنوان کرد: متاسفانه برخی گروه های سیاسی سعی دارند جنبش دانشجویی را به سمت اهداف سیاسی و جناحی خود سوق بدهند و از قضا برخی از گروه ها و تشکل ها نیز دچار سیاسی‌کاری شده اند.

وی ادامه داد: همانطور که مقام معظم رهبری اشاره کرده اند، تشکل های دانشجویی باید فعالیت سیاسی داشته باشند اما درگیر سیاسی‌کاری نشوند چراکه سیاسی‌کاری با استقلال جنبش دانشجویی در تضاد است و باعث می شود دانشجو مورد سوء استفاده جریانات و احزاب سیاسی قرار بگیرد.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: در دانشگاه صنعتی قم علاوه بر بسیج دانشجویی که یک نهاد فراتشکلی محسوب می شود، دو تشکل دانشجویی «جامعه اسلامی دانشجویان» و «انجمن اسلامی دانشجویان» فعالیت می کنند.

اکبری بیان داشت: از ابتدای افتتاح دانشگاه صنعتی قم، بسیج دانشجویی شروع به کار کرده و هرساله گروه جهادی "آل طاها" با کمک دانشجویان دانشگاه در مناطق محروم و کم‌برخوردار حاضر می شوند و در راستای محرومیت زدایی از این مناطق اقدامات مقتضی را انجام می دهند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم افزود: فعالیت های جهادی که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم انجام می شود بیشتر شامل کارهای عمرانی و خدماتی می شود و عموما سعی می شود که این اردوها در فقیرترین مناطق به اجرا دربیاید.

وی عنوان کرد: معمولا مناطق محروم در کشور درجه بندی می شود و در اردوهای جهادی سعی بر این است که خدمات دهی و اقدامات عمرانی بیشتر در مناطقی اجرا شود که در بالاترین درجه محرومیت قرار دارند.

این فعال جهادی به سوابق و موفقیت های گروه جهادی دانشگاه صنعتی قم اشاره کرد و بیان داشت: تاکنون به همت دانشجوبان فعال در گروه جهادی "آل طاها" توانسته ایم 6 دوره به عنوان برترین گروه جهادی استان قم معرفی شویم و سال گذشته نیز گروه جهادی "آل طاها" به عنوان ششمین گروه جهادی برتر در سطح کشور شناخته شد.

اکبری افزود: برای انجام اردوهای جهادی ابتدا یک گروه برای شناسایی به مناطق محروم اعزام می شوند و در این مرحله مشخص می شود که منطقه مورد نظر در چه حوزه ای نیازمند کمک رسانی است.

 

انتهای پیام/130

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .