يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
آیت الله دیرباز در گفتگو با قم فردا:
دانشجویان، مطالبه گری را در جامعه گسترش دهند
رئیس دانشگاه قم با اشاره به اینکه باید مطالبه گری از راه های قانونی و مورد تایید نظام اسلامی انجام بگیرد، گفت: دانشجویان، مطالبه گری را در جامعه گسترش دهند و باید این حساسیت نسبت به مسئولین به وجود بیاید.

 آیت الله دیرباز در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به مناسبت 16 آذر و نقش دانشجویان در مطالبات سیاسی و اجتماعی در کشور ، اظهار داشت: 16 آذر به عنوان روز دانشجو می باشد چرا که در گذشته در دوارن رژیم طاغوت تعدادی از دانشجویان دانشگاه فنی دانشگاه تهران به رژیم پهلوی اعتراض کردند که این اعتراض منجر به شهادت تعدادی از دانشجویان شد.

وی ادامه داد: هر سال دانشجویان با برگزاری مراسمات مختلف این روز را گرامی می دارند و از خدا میخواهیم دانشجویان انقلابی ما همچنان که تا بحال دلسوز انقلاب بوده اند از این به بعد هم در مسیر نظام باشند.

رئیس دانشگاه قم با اشاره به ترسیم برخی ویژگی ها دانشجو، گفت: دانشجوی مطالبه گر، عدالت خواه و آرمان گرا باید بیش از گذشته در صحنه های اجتماعی و انقلابی حضور داشته باشند.

وی بیان داشت: دانشجویان باید همان روحیه استکبار ستیزی که جریان دانشجویی دارد را حفظ و آن را تقویت کنند و در تبعیت از رهنمود های رهبری بتوانند خدمت خود را به پشرفت کشور، نظام اسلامی و انقلاب بیش از گذشته نشان دهند.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در چنین روزی معمولا تشکل های دانشجویی برنامه ها و اهداف خود را ارائه می دهند، ابراز داشت: دانشجویان در این روز انتقادهای خود را از مسئولین دانشگاه ها و یا در خصوص بحث ها و جریان های ناسالمی که ممکن است در کشور وجود داشته باشد را مطرح می کنند.

وی خاطرنشان کرد: این کار باعث می شود که آن روحیه مطالبه گری در جامعه هم ترویج داشته باشد و نسبت به مسئولین حساسیت به وجود بیایید و یکی از اهداف انقلاب اسلامی این بود که مردم در مسائلی که مربوط به نظام ، انقلاب و اسلام است مشارکت داشته باشند تا دچار بی تفاوتی نشوند.

آیت الله دیرباز اضافه کرد:  باید این مطالبه گری از راه های قانونی و مورد تایید نظام اسلامی انجام بگیرد که معمولا دانشجویان پایبند به این امور هستند و تلاش می کنند با نجابت و بزرگواری با کرامت نفس دیدگاه های خود را مطرح کنند.

 

انتهای پیام/160

 

برچسب ها : دیرباز , روز دانشجو
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .