چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
بازیگر«رگ خواب»: خواندن رمان‌های عاشقانه را دوست نداشتم
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، 

بازیگر فیلم رگ خواب گفت: از همان دوران نوجوانی که کتاب خواندن را شروع کردم به هیچ وجه خواندن کتاب‌های عاشقانه که آن روز‌ها باب بود را دوست نداشتم، زیرا احساس می‌کردم خواندن آن‌ها چیزی را به دانسته‌های من اضافه نمی‌کند.

کوروش تهامی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درخصوص تاثیر فراوان کتابخوانی در زندگی گفت: از نظر من خواندن کتاب در پیش برد بسیاری از اتفاقات در زندگی موثر است. پیش از اینکه فضای مجازی وجود داشته باشد و مطالب کوتاه و دم دستی به این حد وارد زندگی مردم شود، آدم‌ها با دیدن فیلم‌های خوب و خواندن کتاب‌های مفید اطلاعات خود را بالا می‌بردند.

وی در همین راستا ادامه داد: کتاب به صورت واضح و مستقیم می‌تواند در معرفت و شناخت آدم‌ها تاثیر گذار باشد. البته این را هم باید یادآور شوم که کتاب خوب تاثیر خوب می‌گذارد و نمی‌توان این اتفاق را به هر کتابی نسبت داد. کتاب خوب انسان را صاحب تجربه‌هایی می‌کند که اگر قرار بود به صورت شخصی و فیزیکی آن‌ها را لمس کنیم باید بهای سنگینی پرداخت می‌کردیم.

بازیگر فیلم رگ خواب کتابخوانی را به نوعی بانک اطلاعات جامع دانست و اضافه کرد: کتابخوانی انسان را صاحب نظر و تفکر می‌کند. وقتی فردی به صورت مستمر به کتابخوانی روی بیاورد پس از چند وقت صاحب دیدگاه شخصی خود می‌شود و می‌تواند در مورد مسائل با تعمق ببیشتری فکر کند.

وی درباره زمانی که شخصاً برای مطالعه صرف می‌کند ادامه داد: من به شدت کتابخوانی را دوست دارم و به طور معمول همواره کتابی را در حال مطالعه دارم. منتها یک اخلاقی دارم و آن این است که اگر همزمان چند کتاب خوب ببینم شاید به موازات آن‌ها را بخوانم. علاوه بر این‌ها شعرخواندن یکی از علایق همیشگی من است.

وی درباره کتابی که برای خواندن به طرفدارانش توصیه می‌کند افزود: واقعیت امر من نمی‌توانم نام کتاب خاصی را بگویم، اما دوست دارم از نویسندگانی یاد کنم که خواندن آثارشان بسیار مفید است. محمود دولت آبادی از آن دست نویسندگانی است که آثارش ارزش چند بار خوانش را دارد و من همیشه او را بسیار دوست دارم.

بازیگر فیلم کوروکودیل در همین راستا اذعان کرد: علاوه بر آن همواره به ادبیات امریکای لاتین علاقه شدیدی دارم و گابریل گارسیا مارکز از جمله نویسندگان مورد علاقه من است. جبران خلیل جبران از دیگر نویسندگانی است که همواره می‌خوانم و پیشنهاد من در کنار گارسیا مارکز است.

تهامی با اشاره به علاقه خود به فلسفه، عرفان و روانشناسی خاطرنشان کرد: از همان دوران نوجوانی که کتاب خواندن را شروع کردم به هیچ وجه خواندن کتاب‌های عاشقانه که آن روز‌ها باب بود را دوست نداشتم، زیرا احساس می‌کردم خواندن آن‌ها چیزی را به دانسته‌های من اضافه نمی‌کند و ترجیح می‌دادم به جای آن مجموعه اشعار شاملو، سهراب سپهری و یا خیام را بخوانم.

 

انتهای پیام/

 

منبع : میزان
برچسب ها : سینمای ایران
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .