printlogo


آیت الله حسینی بوشهری:
نمایندگان در خدمت به قم اختلاف نظر نداشتند/قم هنوز نیازمند پیشرفت و آبادانی است
کد خبر: 19816
آیت الله حسینی بوشهری، امام جمعه قم با اشاره به اینکه قم هنوز نیازمند پیشرفت و آبادانی است، گفت: شاید در برخی موارد نمایندگان باهم اختلاف سلیقه داشتند اما در خدمت به قم هیچ اختلافی وجود نداشت.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت الله حسینی بوشهری امام جمعه قم در اولین جلسه شورای اداری استان قم در سال جدید بااشاره به اینکه این جلسه چند بُعدی است، اظهار داشت: این جلسه از سویی در آستانه روز جهانی قدس و از سویی در آستانه سالگرد قهرمانانه فتح خرمشهر و از سویی دیگر در آستانه عید سعید فطر می باشد.
وی ادامه داد: مناسبت دیگر این مراسم تقدیر و تشکر از همه نمایندگان استان قم در مجلس شورای اسلامی به ویژه دکتر لاریجانی که حدود 12 سال سکاندار مجلس بودند است.
عضو خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به روزجهانی قدس، گفت: به ابتکار حضرت امام خمینی(ره) روز آخر ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس اعلام شد و حقیقتا از آن روز تاکنون هم ملت رشید ایران و هم همه آزادی خواهان با همه محدودیت هایی که کشور ها ودولت ها برای آنها ایجاد کرده بودند پای حمایت از قبله اول مسلمانان و مردم مظلوم فلسطین ایستادند.
وی اضافه کرد: امیدواریم فرجام این ایستادگی و مقاومت آزادی فلسطین و قدس و نابودی اسرائیل باشد.
آیت الله حسینی بوشهری افزود:  رژیم جعلی اسرائیل ظلم و جنایت های بسیاری بر مردم مظلوم فلسطین انجام داده است، مردمی که از خانه خود آواره شدند، این مردم مظلوم مصیبت های بسیاری دیده اند.
وی عنوان داشت: یکی از آرمان های مهم امام خمینی(ره) قبل از انقلاب و در ادامه بعد از انقلاب رسیدگی به مسئله فلسطین و قدس بود، آزادی فلسطین قبل و بعد از انقلاب در دستور کار امام خمینی(ره) بود و امروز هم رهبرمعظم انقلاب در صف مقدم مبارزه با اسرائیل و ازادی فلسطین و حامی مردم این سرزمین است .
امام جمعه قم در ادامه با اشاره به سوم خرداد و عملیات بیت المقدس و فتح قهرمانانه خرمشهر ، ابراز داشت: در این عملیات 16 هزار اسیر از دشمن گرفته شد، این عملیات عملیات کوچکی نبود.
وی تاکید کرد: وقتی خرمشهر آزاد شد کمر دشمن شکست و این مسئله زمینه ای شد تا آرام آرام جنگ تحمیلی به پایان برسد؛ دشمن یقین پیدا کرد که با تمام توان نمی تواند در مقابل ملت ایران اقدامی انجام دهد.
آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به عید فطر گفت: امیرالمومنین می فرمایند این عید برای کسانی است که خداوند روزه آنها را پذیرفته و شب زنده داری آنها قبول کرده است می باشد.
وی ادامه داد: البته امیرالمومنین در روایتی دیگر می فرماید انسان ها به یک عید دو عید و چند عید بسنده نکنند، مسلمانان به عید فطر، عید غدیر و.. بسنده نکنند، هر روزی که در آن روز گناه انجام نشود عید است و اگر در روز گناه انجام شود حتی اگر عید باشد آن روز کهنه روز است.
امام جمعه قم با اشاره به اینکه اموزه های اسلامی ما اموزه تشکر و قدردانی است، گفت: این سیره خداوند و سیره پیشوایان ما است و آنها این درس را به ما داده اند.
وی ابراز داشت: در خصوص این ویروس ما فقط برای خودمان ومسلمانان دعا نمی کنیم، ما برای تمام بشریت دعا می کنیم که این ویروس منحوس از بین برود.
آیت الله حسینی بوشهری اضافه کرد: مرگ آن کسی که در دورترین نقطه از این جهان قرار دارد برای ما مهم است در حالی که استکبار جهانی انسانیت را نمی شناسد و این موضوع برای او مهم نیست، ما با آنها کاری نداریم و خودمان را در غم و اندوه آن شخص سهیم می دانیم.
وی در ادامه به مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: مجلس ما بعد از انقلاب اسلامی به خوبی برگزار شده و یکی از بهترین مجلس های موجود در بین امام کشورها می باشد.
امام جمعه قم ادامه داد: در بین نمایندگان استان ممکن بود بر روی مسائلی اختلاف نظر و سلیقه وجود داشته باشد اما بر روی چیزی هیچ وقت اختلاف نظر نداشته اند ان هم خدمت به استان قم است.
وی ادامه داد: اقای دکتر لاریجانی از ظرفیت خود برای خدمت به استان بسیار استفاده کردند و اگر نبود حمایت ها و پشتیبانی ها این شخص و دیگر نمایندگان شاید شاهد این تحولات در قم نبودیم.
آیت الله بوشهری با اشاره به اینکه این قم باید بیش از این پیشرفت داشته باشد، افزود: مسئولینی که در خصوص قم مسئولیتی دارند باید برای پیشرفت قم تلاش کنند.
وی خاطرنشان کرد:آن روزی که رهبر معظم انقلاب مسئله مواسات و همدلی را مطرح کردند این ملت سراز پا نشناختند و به میدان و صحنه آمدند و اجازه ندادند کسی در ماه مبارک رمضان بدون سحری و شام بخوابد و این موضوع همچنان ادامه دارد.
امام جمعه قم افزود:امروز در کمک مومنانه مردم در کنار دولت قرار گرفتند و دولت را تنها نگذاشتند و همه باهم کمک کردند.انتهای پیام/160
لینک مطلب: http://www.qomefarda.ir/News/item/19816