printlogo


شرکت دانش‌آموزان در امتحانات مدارس قم حضوری نیست
کد خبر: 19866
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، غلامرضا رضایی روز شنبه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ افزود: آزمون سایر پایه‌ها از جمله مقاطع ابتدایی،‌ متوسطه اول و دوم، کاردانش و فنی و حرفه‌ای به‌صورت غیرحضوری خواهد بود.

وی اضافه کرد: امتحانات پایه نهم در سال‌های قبل به‌صورت استانی برگزار می‌شد،‌ ولی امسال با توجه به شرایط حاکم، به‌صورت داخل مدرسه‌ای برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که نمرات مقطع ابتدایی به‌صورت کیفی داده می‌شود، معلم بر اساس شناخت خود و توانایی دانش‌آموز، نمره دانش‌آموزان را محاسبه می‌کند.

به گفته رضایی، امتحانات از ششم خردادماه آغاز خواهد شد و تا ۳۱ خردادماه ادامه خواهد داشت و نمرات نیز هفته اول تیرماه اعلام می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به بازگشایی مدارس از ۲۷ اردیبهشت‌ماه، بیان کرد: حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیست و تشکیل کلاس‌ها با هدف رفع اشکال صورت می‌گیرد.

وی افزود: دانش‌آموزانی درکلاس‌ها شرکت می‌کنند که نتوانسته‌اند به سامانه شاد متصل شوند، یا در فضای مجازی حضور داشته باشند و با معلمان ارتباط برقرار نمایند.

مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش قم خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان شیفت صبح از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۲:۰۰ و شیفت عصر نیز از ساعت ۱۵:۰۰ تا ۱۸:۰۰ در کلاس‌ها شرکت می‌کنند.

وی تاکید کرد: دانش‌آموزان باید بر اساس موازین بهداشتی، هنگام حضور در مدرسه از ماسک و دستکش استفاده کنند و امتحانات حضوری در مدارس نیز با فاصله فیزیکی برگزار خواهد شد.

جمعیت دانش‌آموزی قم در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ حدود ۲۶۵ هزار نفر است که در ۶۶۵ مدرسه با ۶ هزار و ۷۸۳ کلاس درس ساماندهی شده‌اند.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.
انتهای پیام/
لینک مطلب: http://www.qomefarda.ir/News/item/19866