آخرین جزئیات درباره برگزاری دیدار تیم‌های ملی فوتبال عراق و ایران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با توجه به مشکلات کشور عراق، برگزاری دیدار تیم ملی فوتبال این کشور با ایران که طبق برنامه ۲۳ آبان در ورزشگاه بین المللی بصره انجام می‌شود در زمان و تاریخ مقرر در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است و رسانه‌های عربی و عراقی بار‌ها اعلام کرده اند با توجه به تصمیم AFC احتمال دارد محل برگزاری دیدار شاگردان مارک ویلموتس و سرتکو کاتانچ تغییر کند.

از طرفی تعویق مسابقات گروه اول رقابت‌های مقدماتی جوانان آسیا که قرار بود بین روز‌های ۱۱ تا ۱۸ آبان با حضور تیم‌های عراق، عمان، فلسطین، کویت و پاکستان در کربلا برگزار شود، احتمال تغییر محل دیدار تیم ملی فوتبال بزرگسالان عراق با ایران را افزایش می‌دهد.

 

با این وجود طبق اعلام یک منبع آگاه تصمیم گیرنده اصلی درباره برگزاری دیدار عراق و ایران کنفدراسیون فوتبال آسیا نیست بلکه با توجه به اینکه دیدار مذکور در چارچوب مرحله دوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و زیر نظر فیفا برگزار می‌شود، فدراسیون جهانی فوتبال پس از دریافت نظر مشورتی مسئولان AFC تصمیم نهایی اش را اتخاذ می‌کند. البته تاکنون جمع بندی خاصی هم درباره وضعیت عراق برای میزبانی این بازی انجام نشده و اگر فیفا پس از دریافت گزارش عوامل برگزاری بازی به این نتیجه برسد که این کشور شرایط میزبانی ندارد، امکان تغییر محل دیدار یا تعویق آن حتی در فاصله چهار روز مانده به بازی هم وجود دارد. مانند اینکه گزارش نهایی درباره فراهم نبودن شرایط برگزاری رقابت‌های مقدماتی جوانان آسیا شب گذشته در اختیار مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفت و سپس آن‌ها تصمیم گرفتند این رقابت‌ها را به تعویق اندازند.

از طرفی در صورت تغییر محل بازی، فدراسیون فوتبال عراق موظف است به سرعت کشور موردنظر خود برای برگزاری دیدار با ایران را به مسئولان AFC و فیفا معرفی کند تا آن‌ها درباره صلاحیت محل جدید اعلام نظر کنند. این احتمال وجود دارد که عراقی‌ها پس از تائید نشدن صلاحیت بصره برای میزبانی از ملی پوشان فوتبال کشورمان، قطر یا امارات را به عنوان محل جدید بازی انتخاب کنند.
انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/13078
اخبار مرتبط

نظرات شما