پاشش شن و نمک در معابر/هیچ کدام از خیابانها و بزرگراه‌ها مسدود نیست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، اصغر عطایی مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس درخصوص بارش برف و تمهیدات لازم برای عدم انسداد معابر بزرگراهی و خیابانهای شهر گفت: از دو روز قبل هواشناسی نسبت به ورود سامانه های جوی هشدار داده بود.

وی افزود: در هشدار سازمان هواشناسی آمده بود که در شمال استان تهران شاهد بارش برف و کولاک شدید خواهیم بود و در مناطق مرکزی شهر نیز شاهد بارش باران رخ خواهد داد.

عطایی گفت: از این رو از شب گذشته نیروهای خدمات شهری به همراه تجهیزات لازم در معابر حضور داشته و مخازن شن و ماسه به صورت کامل شارژ شده است.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران تصریح کرد: از صبح امروز بارشها به خصوص در شمال و شمال غرب تهران آغاز شد که در این مناطق به صورت برف و در مناطق مرکزی شهر به صورت باران بود.

وی ادامه داد: بنده از ابتدای روز در معابر شهری گشت زنی کرده و مشاهد کردم که به طور دقیق کار شن و نمک پاشی و محلول ریزی انجام گرفته است.

عطایی در پاسخ به این سوال که چه تعداد نیرو و دستگاه و ماشین آلات فعال هستند گفت: بیش از 14 هزار نیروی خدمات شهری در آماده باش به سر می‌برند و این در حالی است که تمام دستگاه‌ها و ماشین آلات برف روبی و شن پاشی به خط شده اند.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران افزود: هرچند همه اقدامات لازم و پیش بینی ها صورت گرفته است اما باز هم از شهروندان می‌خواهیم تا از تردد های غیرضرور با وسایل نقلیه شخصی خودداری کنند.

وی گفت: اگر شهروندان ضرورتی در سفر کردن دارند بهتر است در معابر مناطق شمالی تهران از زنجیر چرخ استفاده کرده و از سلامت خودروی خود مطمئن باشند.

عطایی در پاسخ به این سوال که از امشب هوای تهران سرد می‌شود آیا فکری برای جلوگیری از یخ زدگی معابر شده است افزود: با توجه به پایان بارشها در آخر وقت امروز هوای شهر سردتر می‌شود از این رو محلول ریز یو شن و نمک پاشی ادامه پیدا خواهد کرد تا یخ زدگی رخ ندهد.انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/15269
کلیدواژه: پاشش شن نمک خیابان
اخبار مرتبط

نظرات شما