دانش آموزان قمی با آرمان‌های سردار سلیمانی میثاق بستند

همزمان با چهلمین روز شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس عصر چهارشنبه در شبستان امام (ره) حرم حضرت معصومه (س) پنج‌هزار تن از دانش آموزان قم در همایشی تحت عنوان "قاسمیون، اجتماع سلیمانی‌ها ،رهپیویان شهیدان جبهه مقاومت "با آرمان‌های بزرگ این شهدا تجدید میثاق کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، در این آیین  مسئول موسسه سیره تفحص شهدا طی سخنانی اظهار داشت: سردار سلیمانی در چهار دهه گذشته در راه اعتلای انقلاب با وحشی ترین دشمنان جنگ، ستیز و مبارزه کرد و درهمه میدان‌ها نیز فاتحانه بیرون آمد.

حجت الاسلام حسین جوشقانیان بیان داشت: در هشت سال دفاع مقدس یکی از سرداران کم نظیر بود و در مقام فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله کادر و پرسنل قوی را تربیت نمود.

وی همچنین نقش شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در شکست داعش و تکفیری ها را مورد توجه قرار داد و گفت: در کشورهای منطقه از جمله سوریه و عراق، آمریکاییهای خبیث، اروپایی‌ها  و صهیونیست‌ها ۸۰ گروه تکفیری که از گرگ درنده تر و از کفتارها ددمنش تر و سبوع تر و از هر درنده ای پلیدتر بودند و کودک۶ ماهه را مقابل چشم مادر سر می‌بریدند، را تربیت کردند و فرستادند.

مسئول سیره تفحص شهدا ادامه داد: ولی سردار سلیمانی فرماندهی جبهه اردوگاه ولایت را بر عهده گرفت، و تکفیری‌ها را از حاکمیت داعش به گونه ای عقب زد که برای همیشه جبهه مقاومت بر این ها سیطره و اشراف دارد.

وی یادآور شد: داعشی‌های جنایتکار فقط یک گروه از تکفیرها بودند، و درکنار آنها النصره، القاعده و احرار الشام نیز نقش مهمی در تصرف سرزمین های اسلامی داشتند.

 جوشقانیان با بیان اینکه شهدای مدافع حرم با فرماندهی سردار سلیمانی حرم امن امام زمان (عج) را از چنگال تکفیری ها نجات بخشیدند، گفت: در غم شهادت حاج قاسم قلب امام زمان(عج) محزون است، و به همین علت همه انسان‌های آزاده نیز اندوهگین می باشند.

مسئول سیره شهدا همچنین خاطرنشان کرد: باید تا می‌توانیم به سیره، رفتار و فضائل این مَرد بزرگ نزدیک بشویم.

وی  در پایان بیان کرد: امروز نام حاج قاسم سلیمانی آوازه هر شهر و روستا شده و حتی در قلب آمریکا با تصاویر او پازل انسانی درست کردند.

اجرای سرود توسط گروه سرود دانش آموزی انصار الحجه و مرثیه سرایی توسط مداح اهل بیت از جلوه های ویژه این آیین بود.

 در پایان‌ نیز سه دانش آموز عراقی، پاکستانی و ایرانی در تجدید پیمان با سردار سلیمانی و همرزمان شهیدش میثاق‌نامه ای را به زبان های عربی، اردو و فارسی قرائت کردند، و سایر دانش آموزان نیز فریادهای هیهات من الذله، لبیک یاحسین (ع)و لبیک یا زینب(س) سر دادند.
انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/16457
اخبار مرتبط

نظرات شما