مسعود بارزانی: سردار سلیمانی اولین کسی بود که در مبارزه با داعش به ما کمک کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، «مسعود بارزانی»، رئیس حزب دموکرات کردستان عراق امروز جمعه در گفتگو با شبکه  «ام بی سی» اعلام کرد: «شهید سردار قاسم سلیمانی»، فرمانده سپاه قدس که چند ماه پیش در حمله تروریستی آمریکا به شهادت رسید، در روز‌های نخست حمله گروه تروریستی داعش به شمال و غرب عراق با او تماس گرفت.
 
بارزانی توضیح داد شهید سلیمانی از او درباره نیازهایشان برای مقابله با حمله داعش سوال کرده و او نیز از فرمانده سپاه قدس تقاضای مهمات ضد تانک کرده و سرانجام ایران دو هواپیمای حامل این مهمات را ارسال کرده است.

رهبر حزب دموکرات کردستان عراق تاکید کرد: تروریسم در گذشته نیز وجود داشته است،  اما داعش یک پدیده عجیب و غریب بود چرا که طی ۲۴ ساعت شاهد حضور این گروه تروریستی در امتداد هزار کیلومتری مرزهایمان بودیم، اما هیچ امکاناتی در اختیار نداشتیم، زیرا دولت بغداد ارسال اسلحه را برایمان ممنوع و متاسفانه آمریکا نیز با آن موافقت کرده بود.

وی درباره سرعت سقوط نیرو‌های عراقی گفت: ارتش عراق بر اساس وفاداری به کشور بنا نهاده نشده بود و داعش توان آن را به طرز وحشتناکی از بین برد.  

وی در ادامه افزود: گمان نمی‌رفت که داعش به این آسانی بر موصل سیطره یابد، اما فرمانده ستاد و فرمانده نیرو‌ها هنگام بمباران داعش فرار کردند.

بارزانی گفت: نیرو‌های ارتش عراق بعدا به نیرو‌های پیشمرگه پناه بردند.

گفتنی است گروه تروریستی داعش در تابستان ۲۰۱۴ بر یک سوم مساحت عراق تسلط یافته بود.انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/18231
اخبار مرتبط

نظرات شما