معاون هماهنگ کننده سپاه قم مطرح کرد:

اجرای گسترده رزمایش «همدلی و کمک مومنانه» در قم

معاون هماهنگ کننده سپاه قم از اجرای گسترده و منسجم رزمایش «همدلی و کمک مومنانه» به همت نواحی بسیج، خیرین، گروه‌های جهادی و هیئات مذهبی در موضوع مقابله با کرونا و آسیب‌های آن همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مهدی کبیری‌پور با اشاره به رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب در خصوص مقابله با شیوع اظهار کرد: فرمایشات ایشان بخصوص در بحث مقابله با کرونا، همواره چراغ راه و سرمشقی برای حرکت الهی، منسجم و قدرتمند بوده است و پس از فرمایش معظم له مبنی اجرای رزمایش کمک مومنانه، برنامه‌های ویژه‌ای از سوی سپاه امام علی بن ابی طاللب (ع) و قرارگاه مردمی کریمه اهل بیت (ع) در سه محور سلامت، معیشت و معنویت در اولویت برنامه ریزی و اجرا قرار گرفت.

وی افزود: تمام اقداماتی که از شیوع بحث کرونا تاکنون به صورت پراکنده در سطح استان اجرا می‌شد، با رزمایش مذکور مدون و منسجم شد و در حال حاضر هر محله‌ای مشخص است که چه اقداماتی در سه محور یاد شده باید انجام شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان قم با اشاره آسیب دیدن خانواده‌ها از ویروس کرونا، به برخی اقدامات در حوزه معیشتی اشاره و خاطرنشان کرد: ۱۲۰۰ خانواده نیازمند ثابت شناسایی شده اند و قرار است با همکاری یکی از هیئات مذهبی، بسته‌های غذای گرم افطاری و سحری در هر شب و سحر ماه مبارک رمضان، بین آنان توزیع شود.

وی ادامه داد: توزیع بن کارت معیشتی ۵۰۰ هزار تومانی برای دیگر خانواده‌های نیازمند در ماه مبارک رمضان نیز طرح دیگری است که بحمدالله بخش قابل توجهی از اعتبار آن تامین شده و نحوه دریافت آن، از طریق پیامک به خانواده‌های مربوطه اطلاع رسانی می‌شود.

کبیری‌پور همچنین با مرور آماری بر فعالیت‌های نواحی چهارگانه بسیج استان قم در خصوص کرونا تا ۲۵ فروردین گفت: در حوزه سلامت، تولید ۴۴ هزار و ۳۹۰ گان ایزوله، ضدعفونی ۲۲۷۱ مسجد توسط بسیجیان، هیئتی‌ها و گروه‌های جهادی، ضد عفونی ۹۳۸۱ ایستگاه اتوبوس و ۱۹۳ هزار خودروی شخصی، تولید یک میلیون و یکصد هزار ماسک بهداشتی و توزیع بین خانواده‌ها و بیمارستان‌ها و مناطق محروم و آلوده، تولید روزانه ۳۰ هزار ماسک در ۱۵ کارگاه اقماری ناحیه بسیج دانشجویی در سطح استان با مجوز یکساله وزارت بهداشت از مهمترین اقداماتی است که تاکنون صورت گرفته است.

وی افزود: توزیع ۵ هزار بسته معیشتی ۵۰۰ هزارتومانی بین خانواده‌های نیازمند بخش دیگری از خدمات ارائه شده است؛ همچنین ۱۵۵ هزار و ۸۷۰ مورد بسته معیشتی نیز با کمک خیرین هر یک به ارزش ۱۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان و ۸۱ هزار و ۱۸۱ بسته فرهنگی شامل کتاب، اسباب بازی و ... توزیع شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) با اشاره به اقدامات دیگر صورت گرفته در حوزه سلامت خاطرنشان کرد: دراین مدت ۱۲۶ هزار و ۷۷۰ غربالگری خانه به خانه همراه با تب سنجی، شناسایی بیماران کرونایی و ثبت نام در سامانه سلامت و نیز ۱۵ هزار و ۵۷۱ مورد عیادت از بیماران کرونایی، توزیع ملزومات بهداشتی و ضدعفونی منازل آنان انجام شده است.

وی ادامه داد: با توجه به عدم برگزاری تجمع و مراسم عزاداری برای متوفیان کرونایی، ۹۸۹۱ مورد بازدید از خانواده‌های متوفی و عرض تسلیت و برگزاری مراسم ترحیم مجازی و نیز توزیع بسته‌های بهداشتی بین خانواده‌های متوفی صورت گرفته است.

کبیری‌پور بیان کرد: در کل ۴۰ هزار نفرروز فعالیت توسط خواهران و برادران بسیجی از تولید گان و ماسک گرفته تا آشپزی و خدمات متنوع دیگر انجام شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های رزمایش «همدلی و کمک مومنانه» در حوزه معنویت خاطرنشان کرد: برنامه ختم قرآن مجازی برای متوفیان هر محله، برگزاری پویش‌های معنوی و مناجات و نماز جماعت خانگی، فضاسازی محیطی و شهری با موضوعات و ارتباط‌گیری طلاب به صورت تلفنی، مجازی و حضوری، بخش‌هایی از این حوزه خواهد بود.انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/18425
اخبار مرتبط

نظرات شما