سخنگوی اورژانس قم در گفتگو با قم فردا:

گاهی شهروندان در برخورد با پرسنل اورژانس کم لطفی می‌کنند/ در تعطیلات شهروندان با اورژانس همکاری کنند

فراهانی گفت: بعضاً در برخورد با پرسنل اورژانس کمی لطفی می شود تصادف‌های منجر به فوت صحنه‌های دلخراشی دارند که این صحنه‌ها را هرروز پرسنل اورژانس مشاهده می‌کنند آن‌ها هم انسان هستند و دیدن این صحنه‌ها فشار روحی وحشتناکی روی آن‌ها می‌گذارد.

مهدی فراهانی در گفتگو با خبرنگار قم فردا اظهار داشت: اورژانس استان قم با ظرفیت 52 دستگاه آمبولانس و حدود300 نیروی انسانی مشغول فعالیت شبانه روزی است؛ نیروهای انسانی اورژانس قم از دانش علمی خوبی برخوردار هستند.

وی بیان داشت: یک اتفاق خوب که در این چند سال اخیر در اورژانس قم رخ داده است، با هماهنگی هایی که انجام شده سعی کردیم نیروهایی که تحصیلات دانشگاهی ندارند در اورژانس قم حضور نداشته باشند تقریباً یک ظرفیت خوب لجستیکی داریم البته این ظرفیت خوب از لحاظ کمیت است وگرنه از لحاظ کیفیت وضعیت لجستیکی اورژانس قم مناسب نیست.

سخنگوی اورژانس 115 قم خاطرنشان کرد: اورژانس قم دارای اتوبوس آمبولانس، موتور آمبولانس، بالگرد و اورژانس هوایی است شهروندان قم مطمئن باشند آمبولانس‌های اورژانس 115 و مأموران اورژانس قم با تمام توان و قوا در حال خدمت رسانی هستند.

وی  افزود: نظارت های لازم بر روی نوع خدمت دهی اورژانس قم وجود دارد اما عرضه و تقاضا در اورژانس قم با هم سنخیت ندارند و میزان تماس ها و درخواست هایی که از اورژانس115 قم می شود هیچ تناسبی با تعداد آمبولانس ها و پرسنل ندارد.


قم  نیازمند امکانات ملی درزمینهٔ امدادی است

وی تأکید کرد: در آستانه عید نوروز قرار داریم تهران که پایتخت کشور است در ایام نوروز تخلیه می شود اما شهر قم به شدت شاهد حجم سفرهای درون شهری و برون شهری است که نیازمند یک خدمات ملی در زمینه امدادی است.

فراهانی تصریح کرد: فشار کاری بر روی اورژانس قم هیچگاه کم نمی شود ،بحث چهارشنبه آخر سال مطرح است که فشار کاری زیادی دارد، همچنین لحظه تحویل سال نو در قم که هرساله شاهد حضور حجم عظیم زائران از قم و سراسر کشور است باید گفت ظرفیت موجود اورژانس قم واقعاً پاسخگویی این مسئله نیست.

سخنگوی اورژانس 115 قم  خاطرنشان کرد: بعد از طرح نوروزی ، ایام روز طبیعت را در پیش داریم این برنامه ها تمام نشده وارد اعیاد شعبان و نیمه شعبان می شویم یک مراسم و مناسبت ملی و مذهبی که قرار است فشار انبوه کاری روی اورژانس قم باشد.

وی گفت: بضاعت اورژانس قم که برای روزهای عادی تعریف شده در ایام نوروز و شعبان تغییری نمی کند و ظرفیت اضافه برای آن تعریف نمی شود لذا از شهروندان قمی خواهش می کنیم با عوامل اورژانس همکاری کنند.

پرسنل اورژانس قم صحنه‌های دلخراشی را می بینند

فراهانی بیان داشت: بعضاً در برخورد با پرسنل اورژانس کمی لطفی می شود نیروهای اورژانس به اندازه کافی تحت فشارهای روانی قرار دارند تصادف های منجر به فوت صحنه های دلخراشی دارند که این صحنه ها را هر روز پرسنل اورژانس مشاهده می کنند پرسنل اورژانس هم انسان هستند و دیدن این صحنه ها فشار روحی وحشتناکی روی آنها می گذارد.

سخنگوی اورژانس 115 قم  اظهار داشت: چندی پیش تصادفی رخ داده بود که یک خانواده با فرزند کوچک خود داخل پراید همگی له‌شده بودند دیدن این صحنه مأمور اورژانس را از لحاظ روحی و روانی به هم می‌ریزد همین نیرو بعد از دیدن این صحنه قرار است به مأموریت بعدی اعزام شود هنوز فشار مأموریت قبلی روی این نیروی اورژانس وجود دارد از طرفی ترافیک شهر مستهلک بودن آمبولانس و متأسفانه عدم همکاری برخی از شهروندان برای باز کردن مسیر عبور خودروی اورژانس که همگی دست‌به‌دست هم می‌دهند تا اینکه مأمور اورژانس به محل حادثه می رسد که متأسفانه گاهی افراد بدون مقدمه با ادبیات نامناسبی با این پرسنل برخورد می کنند که شایسته این عزیزان نیست.

فراهانی تصریح کرد: چندی پیش یکی از کانال های استان قم با بی‌انصافی تمام عکسی از خودروی آمبولانس در پایگاه عمار یاسر در  تقاطع بازار منتشر کرده بود با این توضیح که تصادف شدیدی دقیقه در لاین مقابل خیابان رخ داده اما پرسنل این پایگاه در محل هستند و اعزام نمی شوند و اورژانس را متهم کرده بودند، در صورتی که حقیقت ماجرا این بود که به آمبولانس اعلام اعزام شده بود اما پرنسل اعلام کردند یک شهروند خودروی خود را دقیقه مقابل درب این پایگاه پارک کرده و امکان خروج آمبولانس نیست به خاطر همین ما یک آمبولانس از پایگاه بعدی را اعزام کردیم زیرا مأمور اورژانس بدون آمبولانس عملاً کارایی ندارد وقتی آمبولانس نباشد نمی توان مصدوم را سریع به بیمارستان منتقل کرد.

انتهای پیام/170
http://www.qomefarda.ir/4742
اخبار مرتبط

نظرات شما