رئیس سازمان صمت قم در گفتگو با قم فردا:

مشکلی در تأمین میوه شب عید در قم وجود ندارد/ وضعیت مناسب قم در تامین شکر

رئیس سازمان صمت قم با اشاره به وضعیت مناسب قم در تامین شکر، گفت: حدود700 تن پرتقال و 350 تن سیب خریداری و ذخیره سازی شده است با توجه به ارائه گزارش ها هیچ مشکلی در تأمین میوه شب عید در قم وجود ندارد.

 محمود سیجانی در گفتگو با خبرنگارقم فردا  با اشاره به میزان میوه ذخیره شده برای عید، اظهار داشت: بحث ذخیره سازی و تأمین میوه شب عید با جهاد کشاورزی قم است در جلساتی که جهاد کشاورزی گزارش ارائه کرد خوشبختانه به اندازه کافی میوه خریداری شده است.

وی گفت: حدود700 تن پرتقال و 350 تن سیب خریداری و ذخیره سازی شده است این میوه های خریداری شده برای ایام عید و در چادرهای تنظیم بازار توزیع و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت غیر از این خرید اخیر از قبل هم سازمان میادین هم در سردخانه ها میوه ذخیره سازی کرده است با توجه به ارائه گزارش ها هیچ مشکلی در تأمین میوه شب عید در قم وجود ندارد.

وضعیت مناسب قم در تامین شکر

سیجانی تصریح کرد: در تأمین دیگر کالاهای ضروری نیز در استان مشکلی وجود ندارد در بحث تأمین شکر وضعیت استان قم نسبت به دیگر استان های کشور وضعیت بهتری است تأمین شکر برای مصارف صنوف از جمله قنادی ها، سوهان پزی ها و انواع کارخانه هایی که شکر یکی از مواد اولیه آن‌ها است انجام شده است و هیچ مشکل و کمبودی وجود ندارد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد: در تأمین آرد برای نانوایی ها هم پیگیری زیادی انجام شده و آرد مورد نیاز موجود است و برای نانوایی ها اطراف حرم مطهر در ایام نوروز و ایام منتهی به نوروز کشیک های ویژه در نظر گرفته شده تا نانوایی ها با زمان پخت بیشتری در خدمت زائران و مسافران باشند.

وی افزود: اتحادیه آجیل و خشکبار هم اعلام کرده است که هیچ مشکلی در تأمین آجیل و خشکبار در قم وجود ندارد و به اندازه کافی آجیل وجود دارد اما با توجه به اینکه این کالا بسیار گران است احتمالاً استقبال برای خرید آجیل کم باشدولی به هرحال کمبودی در این زمینه در بازار قم وجود ندارد.

سیجانی تأکید کرد: در طول ایام تعطیلات نوروز توزیع میوه و دیگر اقلام در سطح شهر قم وجود خواهد داشت و در بخش های مختلف نیز کشیک ویژه در نظر گرفته شده است از جمله در کشتارگاه های مرغ و دام کشیک گذاشته شده است تا مردم در تأمین گوشت مورد نیاز مشکلی نداشته باشند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان قم با اشاره به تشدید نظارت و بازرسی در ایام تعطیلات اظهار داشت: نظارت و بازرسی ها در چند قالب انجام می شود، از اول بهمن طرح ویژه نوروزی و تشدید نظارت بر بازار آغاز شده است گشت های مشترکی با همکاران مختلف در جهاد کشاورزی، تعزیرات ، بهداشت و سازمان گردشگری داریم که نظارت های تخصصی انجام می شود.

وی افزود: از طرفی بازرس های ویژه ای هم سازمان صنعت معدن و تجارت دارد و با توجه به شکایت های مردمی که از طریق شماره124 انجام می شود و همچنین در بحث توزیع کالاهای هدف، در محل های توزیع حضور دارند؛ بازرسی ها هم به صورت تخصصی و انفرادی و رسیدگی به شکایات هم به صورت گشت مشترک انجام می شود.

سیجانی بیان داشت: شماره 124 برای دریافت شکایات در طول ایام تعطیلات 24ساعته فعال است از ساعت 7 صبح تا 22 شب اپراتور پاسخگو است و بعد از آن هم پیام های مردمی ضبط شده و به شکایات روزانه رسیدگی می شود.

انتهای پیام/170
http://www.qomefarda.ir/4825
اخبار مرتبط

نظرات شما