printlogo


آیت الله رجبی:
نابودی اسرائیل و آزادی قدس با وحدت امت اسلامی محقق می شود
نابودی اسرائیل و آزادی قدس با وحدت امت اسلامی محقق می شود
کد خبر: 19705
آیت الله رجبی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه باید روحیه دشمن شناسی و دشمن ستیزی در افراد تقویت شود، گفت: نابودی اسرائیل و آزادی قدس با وحدت امت اسلامی محقق می شود.
آیت الله محمود رجبی در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به مسئله روز قدس، اظهار داشت: در امور مختلفی که مربوط به قضایای اسلامی می شود مانند ابعاد اجتماعی و فردی بهترین رهنمود همان رهنمودهایی است که در قرآن کریم آمده است.
وی ادامه داد:  در ابتدا باید به این موضوع اعتقاد داشته باشیم که دفاع از مردم مستضعف و کسانی که مورد ستم قرار می‌گیرند یک وظیفه الهی است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان داشت: هرکسی در حد و توان و موقعیت اجتماعی خود باید در این وظیفه نقش ایفا کند. اصل موضوع این است که به این مسئله توجه شود و خوب شناسایی و اقدام مؤثر را انجام دهیم.
وی در ادامه با اشاره به آیه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ»  گفت: خداوند در این آیه می‌فرماید ما در برابر دشمنان خدا و دین خدا وظیفه‌داریم هرچه که می‌توانیم امکانات فراهم کنیم؛ یعنی برای مبارزه به رژیم صهیونیستی وظیفه ‌داریم امکانات بیشتر و بهتری را فراهم کنیم.
آیت الله رجبی افزود: ممکن است کسی در عرصه نرم افزاری متخصص باشد باید در این بُعد تلاش کند و یا کسی در عرصه اطلاع رسانی، رسانه، نظامی و... متخصص باشد؛ هر شخصی که مسلمان است باید به این موضوع اهتمام داشته باشد تا دشمنان در طمع تعرض به اسلام قرار نگیرند.
وی خاطرنشان کرد: در مقطعی که صهیونیست ها یک کشور اسلامی و قبله اول مسلمین را اشغال کرده اند مشخص است که مسلمانان و حاکمان اسلامی به وظیفه خود عمل نکرده اند و اگر امروز هم در این وظیفه کوتاهی صورت بگیرد استکبار جهانی و صهیونیست ها توطئه ها و طرح های جدید خود را اجرا خواهند کرد.
قائم‌مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) اضافه کرد: امروز اگر در ایران اسلامی امنیت برقرار است به خاطر تحقق این آیه در کشور است و توانسته‌ایم توان امنیتی، نظامی و... خود را بالا ببریم البته باید در توان قضائی و رسانه ای هم قوی شویم تا بتوانیم دست برتر در تبلیغات دشمنان باشیم.
وی تأکید کرد: یکی از دلایلی که امام خمینی(ره) روزی را به‌عنوان روز قدس مشخص کردند برای اعلام بیزاری و انزجار مردم از رژیم اشغالگر قدس است چراکه این‌یک وظیفه دینی است.
آیت‌الله رجبی ادامه داد:  باید مسلمانان نسبت به رژیم صهیونیستی خشم و از آن‌ها کینه به دل داشته باشد و این خشم و کینه را آشکار کنند.
وی تأکید کرد: اگر همه این خشم خود را در مرحله عمل و گفتار آشکار سازند رژیم صهیونیستی نیروی عظیمی را در مقابل خود خواهد دید که دیگر جرئت نمی کند چشم طمعی به اسلام و نظام اسلامی داشته باشد و قطعاً زوال خود را به دست خود رقم خواهد زد.
این استاد حوزه با اشاره به نابودی داعش توسط شهید قاسم سلیمانی و مدافعان حرم، گفت: باید روحیه دشمن شناسی و دشمن ستیزی در افراد تقویت شود که حاج قاسم این را به خوبی می دانست.
وی افزود: باید ایمان و توکل به خدا در امت اسلامی تقویت شود که در این صورت امت اسلامی در میدان های مختلف موفقیت های بیشتری کسب خواهند کرد.


انتهای پیام/160
لینک مطلب: http://www.qomefarda.ir/News/item/19705