هوای قم بارانی می شود/بارش برف در ارتفاعات
کارشناس هواشناسی استان قم
هوای قم بارانی می شود/بارش برف در ارتفاعات
کارشناس هواشناسی استان قم از کاهش دما و بارانی شدن هوای قم در روز های اخیر خبر داد و گفت: با توجه به ماندگاری سرما تا آخر هفته در قم ، شاهدبارش برف در ارتفاعات خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،مرتضی صبوری در گفتگو با خبرنگار فرهنگ نگار با اشاره به وضعیت هوا در هفته پیش رو، اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن یک سامانه بارشی و سرد به کشور، از اواخر وقت امروز به تدریج افزایش ابر در استان قم هم شروع خواهد شد.

وی ادامه داد: پیش بینی می کنیم که از اوایل وقت فردا بارش ها در سطح استان شروع شود.

کارشناس هواشناسی استان قم با اشاره به اینکه این سیستم کاهش دمایی را در استان وارد می کند، ابراز داشت: پیش بینی ما این است که بارش در نقاطع مرتفع بصورت برف باشد و این شرایط سرما تا آخر هفته در قم ماندگار باشد.

وی در ادامه اضافه کرد: برای روز دوشنبه هم وضعیت هوا ابری و نیمه ابری پیش بینی می شود و در اواخر وقت احتمال بارش داریم که بارش به دلیل سردی هوا در بیشتر نقاطع بصورت برف خواهد بود.

صبوری با اشاره به دمای هوا، افزود: پیش بینی می کنیم دمای هوای امروز در بیشینه به 17درجه سانتی‌گراد برسد و حداقل فردا به 4درجه بالای صفر خواهد رسید و روز یکشنبه به 8درجه سانتی‌گراد برسد و شب هم دمای هوا به 2درجه بالای صفر خواهد رسید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه روز دوشنبه هم بیشینه یا ماکسیمم هوا همان 8درجه است ، خاطرنشان شد: امروز و امشب وزش باد نسبتاً شدید خواهد بود و حداکثر وزش باد به 50کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

کارشناس هواشناسی استان قم  در خاتمه ضمن اشاره به جهت وزش باد شمالی است، تأکید کرد: پیش بینی این است که هرچه به سمت فردا پیش می رویم از شدت وزش باد کاسته می شود و در مقابل هوا ابری همراه با بارندگی خواهد بود.

انتهای پیام/

برچسب ها : آب و هوای قم