آیت الله اعرافی:
مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی چاره اندیشی کنند
امام جمعه قم گفت: در زمینه اقتصاد مقاومتی کاستی داشتیم که رهبری هم این موضوع را بیان کردند، آسیب های اجتماعی و تبعیض ها و رکود در صنعت از جمله موضوعاتی است که وجود دارد که مسئولان باید در این زمینه اقدامات اساسی انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: اگر آحاد مردم و همه انسان ها بر اساس پیمان های اجتماعی پایبند باشند جامعه نیرومند می شود.

 وی با تاکید بر لزوم حرکت در مسیر رضای الهی افزود: در تاریخ مان وفادارانی همانند حضرت عباس(ع) داریم که برای پیمان به خدا تاپای جان خود ایستادند.

 امام جمعه قم گفت: وفاداری به شرایط ازدواج سالم از نشانه های ایمان است، خانه هسته اصلی زندگی اجتماعی است که باید خانه ها را با وفاداری به یکدیگر آباد کنیم چون خانه های آباد جامعه را سالم می کند.

 آیت الله اعرافی بیان داشت: انسان های پارسا در جهان اعمال پاک انجام می دهند و از ترس خدا گریان هستند وشب های آنها روز تابناک است و نماز شب آنها شب تاریک را همچون روز روشن کرده است.

 استاد حوزه علمیه اظهار داشت: نظام حقوق زن و خانواده و نقش های گوناگونی که اسلام برای زن قائل شده است الگوهای زنده ای است که باید با افتخار برای دنیا عرضه کنیم، در اسلام زن جایگاه اجتماعی و سیاسی دارد و نقش مهم خانوادگی و اصالت ویژه ای دارد.

 رئیس جامعه المصطفی ابراز داشت: امیدواریم سال 96 سال خوبی برای ملت ایران باشد، بهار و طبیعت الهام بخش و الگوبخش است و بهار طبیعت و زنده شدن گیاهان نشان از قدرت عظیم الهی است و از سوی دیگر در بهار طبیعت نشانه ای از معاد وجود دارد.

 وی افزود: همه حوادث عالم نشان دهنده قدرت خدا و آخرت است اما در بخشی از مقاطع تحولی دیگر دارد، رویش گیاه و زنده شدن درختان باید الگویی برای زنده شدن اخلاق و معنویت در انسان باشد.

 امام جمعه قم گفت: برخی از سنت های عید در اسلام وجود دارد، صله رحم و دوری از خشم و قهر و سیاحت و زیارت از جمله موضوعاتی است که اسلام به آن تاکید کرده است و اگر افرادی کینه دارند از آن دوری کرده و از این فرصت برای سالم سازی فضای اخلاقی استفاده کرد.

 آیت الله اعرافی بیان داشت: قم پایگاه مهم زیارتی است و میلیون ها انسان برای زیارت به این شهر می آیند، انشالله در سال جدید و ایام تعطیلات شاهد آسایش مردم باشیم.

 استاد حوزه علمیه اظهار داشت: درسال 95 در صنایع دفاعی پیشرفت داشتیم که شایسته تقدیر است اما در زمینه اقتصاد مقاومتی کاستی داشتیم که رهبری هم این موضوع را بیان کردند، آسیب های اجتماعی و تبعیض ها و رکود در صنعت از جمله موضوعاتی است که وجود دارد که مسئولان باید در این زمینه اقدامات اساسی انجام دهند.

 رئیس جامعه المصطفی ابراز داشت: در عرصه خارج و بین الملل انواع مشکلات را  شاهد بودیم اما به فضل الهی گفتمان انقلاب اسلامی درخشش بیشتری پیدا کرد و شر دشمنان اسلام کاسته شد ، امیدواریم پیروزی های مقاومت رو به پیش باشد.

 انتهای پیام/

برچسب ها : آیت الله اعرافی