معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با ابراز خرسندی از مشارکت‌ خیران در پویش‌های نیمه شعبان مسجد مقدس جمکران، گفت: بیش از ۲۰ هزار بسته عیدانه با اولویت مدافعان سلامت و بیماران کرونایی و بیش از ۳ هزار بسته گوشت قربانی میان نیازمندان در ایام نیمه شعبان توزیع خواهد شد.
در بسیاری از کشورها مانند چین، ایتالیا و چند کشور نیروهای نظامی با دستور نظامی وارد عمل شده و خدماتی را برای بیماران انجام می‌دهند، اینجا در ایران خبری از دستور و حکم برای خدمت‌رسانی به بیماران نیست.
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از برگزاری جلسه تدوین پروتکل های بهداشتی مبارزه با کرونا با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط در راستای اجرای گام دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد.
مدیرعامل پیام رسان «ایتا»:
مدیرعامل پیام رسان «ایتا» با اشاره به این که با تمهیدات صورت گرفته فعالیت این پیام رسان از ابتدای هفته آینده بهتر و مطلوب تر خواهد شد، گفت: بر اساس وعده های داده شده همچنان منتظر حمایت مرحله دوم وزارت ارتباطات از پیام رسان های داخلی هستیم.
کارشناس بازی های رایانه ای:
جمشیدی، کارشناس و پژوهشگر بازی های رایانه ای گفت: امروز کاربران ایرانی بازی های متناسب با سن خود انتخاب نمی کنند و به دلیل آن خشونتی که در برخی بازی ها وجود دارد افسردگی و پرخاشگری در کاربران به وجود می آید.
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از تولید و توزیع روزانه ۲۰۰ هزار ماسک تنفسی توسط این بنیاد در مناطق محروم خبر داد.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر قم:
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر قم با اشاره به ایجاد و مشارکت ۱۸ پایگاه هلال‌احمر در مبادی ورودی و خروجی استان، برای اجرای طرح ملی غربالگری کرونا گفت: تاکنون ۵۸۲ هزار و ۴۸۳ نفر در قالب این طرح توسط تیم‌های هلال‌احمر غربالگری سلامت شدند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم گفت: دوسوم کارکنان دولت در دستگاه‌های اجرایی قم تا بیستم فروردین‌ماه به‌صورت دورکاری خدمت‌رسانی خواهند کرد.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس:
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از اختصاص ۶ میلیارد تومان اعتبار برای متناسب‌سازی حقوق کارکنان در سال ۹۹ خبر داد و گفت: با توجه به تنگناهای مالی و بودجه‌ای، طرح رتبه‌بندی فرهنگیان به تدریج اجرا می‌شود.
فرماندار قم:
فرماندار قم گفت:555 هزار نفر در قالب 144 هزار و 73 خودرو توسط 116 نفر از عوامل جمعیت هلال احمر در 18 نقطه در محورهای مواصلاتی استان غربالگری شدند.
تالاسمی که به گروهی از اختلالات ژنتیکی در خون گفته می‌شود، یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در ایران است.
معاون اجرایی مرکز بهداشت استان قم گفت: استان قم ۱ میلیون و ۳۳۲ هزار و ۷۸۶ نفر جمعیت دارد که از این تعداد ۷۹۰ هزار و ۲۹۱ نفر غربالگری شدند که تا پایان امشب بیش از ۸۰۰ هزار قمی غربالگری می شوند.
با توجه به فعالیت نانوایی ها در دوران قرنطینه و مراجعه مردم برای تهیه نان اقلام بهداشتی پیشگیری از کرونا در نانوایی های قم توزیع شد.
ادامه

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

یادداشت
1/1