نشست نخبگان شاهد و ایثارگر استان قم با ریاست مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر بنیاد شهید وامور ایثارگران کشور و مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان برگزار شد.
مسئول آموزش مرکز فضای مجازی بسیج قم خبر داد:
مسئول آموزش مرکز فضای مجازی بسیج قم از برگزاری سومین دوره تربیت مربی فضای مجازی خبر داد.
مدیر کل اداره پزشکی قانونی استان قم:
مدیرکل اداره پزشکی قانونی استان قم بابیان این‌که خودکشی در استان نسبت به سایر استان‌ها بسیار پایین است، تأکید کرد: اقدام به خودکشی در بین خانم‌ها بیش از آقایان است اما انگیزه‌ای آقایان برای خودکشی جدی‌تر است.
مدیر کل اداره کل زندان‌های استان قم:
مدیرکل اداره کل زندان‌های استان قم بابیان این‌که آموزش زندانیان از اولویت‌های اداره کل زندان‌ها است، گفت: هم‌اکنون 670 زندانی در زندان‌های قم شاغل هستند.
معاون آموزش ‌و پرورش استان قم گفت: امسال در هر ناحیه نسبت به تعداد مدارس ۹۶ پایگاه و در هر منطقه نیز ۴ تا ۶ پایگاه تابستانه سهمیه‌بندی شده که مجموعاً ۴۰۰ پایگاه تابستانه در غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان قمی پیش‌بینی‌ شده است.
رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائران شورای اسلامی شهر قم از تبدیل بازار کهنه این شهر به بازارچه صنایع‌دستی خبر داد.
مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان قم خبر داد:
مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان قم گفت: طبق آمار ازدواج های ثبت شده در سال 96 ، 8799 مورد و در سال 97، 7820 مورد است که 11 درصد کاهش را نشان می دهد و در مسئله طلاق هم در سال 96 ، 3201 مورد و در سال 97، 3151 مورد طلاق ثبت شده که یک درصد کاهش رخ داده است.
دادستان قم مطرح کرد:
دادستان قم با اشاره به اینکه سال گذشته کاهش 28 درصدی در جرائم خشن و رانندگی را شاهد بودیم ، گفت: با هر گونه اخلال گر اقتصادی در قم برخورد جدی خواهیم داشت و هیچ پروژه ای خط قرمز ما نیست.
سرپرست دادگاه‌های کیفری استان قم مطرح کرد:
سرپرست دادگاه‌های کیفری استان قم گفت: بیشترین آماری پرونده وارده به دادگاه های کیفری دو مربوط به رانندگی بدون گواهینامه موتوری ها و خودروها بوده است که بیش از 9 هزار پرونده بوده است، سرقت با بیش از 5هزار 900 پرونده در رتبه دوم قرار دارد.
رئیس شوراهای حل اختلاف قم :
رئیس شوراهای حل اختلاف قم گفت: سرمایه‌گذارانی از چین و هند پیشنهاد سرمایه‌گذاری در فرودگاه قم را داده اند که ما به هیچ سرمایه گذاری جواب منفی نداده ایم و همه پیشنهاد ها در حال بررسی است.
معاون فرهنگی دادگستری کل استان قم خبر داد:
معاون فرهنگی دادگستری کل استان قم گفت: دادگستری استان قم برای اولین بار به عنوان مجازات های جایگزین توانسته دوره های آموزشی برگزار کند
معاون قضایی، منابع انسانی دادگستری کل استان قم خبر داد:
معاون قضایی، منابع انسانی دادگستری کل استان قم گفت: طی دوهفته آینده افتتاح پروژه ملی پایلوت داوری کشور را در قم خواهیم داشت که یک ساختار ملی شکل گرفته است، این اولین بار است که یک ساختار ملی خارج از تهران تشکیل می شود.
رئیس سازمان صنعت:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: بر اساس راهبردهای تعیین شده، طی سال جاری پنج هزار و ۱۰۰ فرصت شغلی جدید در بخش صنعت و معدن استان ایجاد خواهد شد.
ادامه

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

یادداشت
1/0