به مناسبت 27 شهریور سالروز وفات شهریار؛
در تقویم رسمی کشور، روز 27 شهریوربه مناسبت پاسداشت یاد و نام استاد آذری‌زبان شعر ایران، محمد حسین بهجت تبریزی، متخلص به شهریار، روز بزرگداشت شعر و ادب پارسی نامگذاری شده است.
حجت الاسلام رفیعی:
عضو هیئت‌علمی جامعه المصطفی(ص) با اشاره به اینکه برخی ابتذال را با جمله دل انسان پاک باشد عمل مهم نیست ترویج می دهند، گفت: حضور عالمان دینی در فضای مجازی برای پاسخگویی به شبهات اعتقادی جوانان امری ضروری است و این ‌یک وظیفه سنگینی است که باید انجام شود تا اعتقادات جوانان تصحیح و از آفات در امان بماند
با همکاری صدا و سیما؛
برای ارائه بهتره منابع موجود تصویری در آرشیو لشگر امام علی بن ابی طالب، مقرر گردید صدا و سیمای قم از ظرفیت های خود برای به روز رسانی این آرشیو استفاده کند.
کمیته ویژه پیشکسوتان ایثار و شهادت در قم باهدف استفاده از ظرفیت‌های پیشکسوتان ایثار و شهادت برای هرچه بهتر برگزار شدن کنگره ملی شهدای قم تشکیل خواهد شد.
امام جمعه بندرعباس با اشاره به این که امام سجاد(ع) اسوه عقلانیت، معنویت و مقاومت بودند به تبیین پیوند عقلانیت و معنویت در نگاه امام سجاد(ع) پرداخت و گفت: معنویت در نگاه ایشان هم درونی و هم بیرونی و ظاهری است.
تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) با بیان این که خط انحراف و خط اسلام هراسی از اول تاریخ اسلام بوده و هنوز هم ادامه دارد، گفت: همه اهل بیت(ع) به نوعی با این حرکت مبارزه می کردند، از جمله امام سجاد(ع) در قالب دعا با اسلام هراسی بنی امیه مقابله کرد.
سهیل اسعد با اشاره به نورانیت و عظمت و اعجاز کلمات معصومین از جمله امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه به تشریح ماجرای زن اسپانیایی که با خواندن صحیفه سجادیه شیعه شد، پرداخت.
رئیس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه:
حجت الاسلام والمسلمین کفیل با ابراز نگرانی از غریب ماندن متونی با عظمت و نورانی از جمله صحیفه سجادیه گفت: بهترین متنی که می‌ تواند اندیشه جهان را تغییر بدهد صحیفه سجادیه است.
نائب رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین:
نائب رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین با اشاره به غفلت استخراج اصول تربیتی از صحیفه سجادیه، گفت: صحیفه سجادیه، حقیقت نیازهای بشر را برآورده می‌سازد.
مسئول بسیج رسانه قم گفت: برای تقویت بیش‌ازپیش رسانه‌های استان نیازمند تربیت نیروهای متخصص و متعهد در ابعاد مختلف فعالیت‌های رسانه‌ای هستیم و به همین دلیل این موضوع به جد در دستور کار بسیج رسانه قم قرار گرفته‌است.
کارشناس مسائل مذهبی گفت: امام حسین (ع) برای حاکمیت توحید قیام کرد تا توحید را به جامعه بشریت برگرداند.
کارشناس مسائل مذهبی گفت: برای حرکت در مسیر امام حسین (ع) باید از هر دو بال عقل و احساس بهره بگیریم.
کارشناس مسائل مذهبی:
کارشناس مسائل مذهبی گفت: حُب امام حسین (ع) با قلب‌ها کار دارد و قلب‌ها را آسمانی می‌کند و زائری که به زیارت ایشان می‌رود مدت‌زمانی که برای زیارت می‌گذارد از عمرش محاسبه نمی‌شود.
ادامه

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

مطالب پیشنهادی
یادداشت
1/1