مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در گفتگو با قم فردا:

ساخت 180واحد در مرحله اول طرح اقدام ملی/ساخت 1480واحد در طرح اقدام ملی

مدیرکل راه وشهرسازی استان قم با اشاره به اینکه در مرحله اول 180 واحد ساخته خواهد شد، گفت: درکل طراحی شده است برای تعادل بخشی به بازار مسکن در استان قم 1480 واحد در طرح اقدام ملی ساخته شود.

حسن صبوری در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به وضعیت مسکن در استان قم ، اظهار داشت: یکی از مهمترین اقدامات این اداره در حوزه مسکن بحث مسکن مهر است.
وی ادامه داد: این طرح در استان قم با حجم عظیمی شروع شد و امروز درمراحل پایانی این طرح هستیم و امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.

تنها190 واحد مسکن مهر ناتمام است
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به اینکه حدود 43هزار واحد مسکن مهر در استان قم سیاستگذاری و اجرا شد، گفت: امروز تنها یک تعاونی است که واحدهای تحویل داده نشده دارد و از تعداد 256 واحد 190 واحد آن بصورت ناتمام است که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.
وی بیان داشت:  بعد از اینکه مسکن مهر به اتمام رسید وزارت خانه سیاست جدیدی را شروع کرد و آن هم طرح اقدام ملی بود تا بتوانیم تولید مسکن در استان را داشته باشیم.
صبوری عنوان داشت:راه و شهرسازی زمین را در اختیار بنیاد مسکن قرار می دهد و آنها هم شروع به ساخت مسکن و در نهایت به افراد واحد شرایط تحویل می دهند.

ساخت 180واحد در مرحله اول طرح اقدام ملی
وی افزود: در مر حله اول زمینی به متراژ 11 هزار متر مربع که استعداد 180 واحد مسکونی را دارد در محدود پردیسان در اختیار بنیادمسکن قرار گرفت و براساس پیش بینی ها تا سال 1400 این واحد ها در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم تصریح کرد: سه مورد دیگر هم از این اراضی در محدوده پردیسان شناسایی شده و در حال پیگیری برای واگذاری به بنیاد مسکن هست و در تلاشیم تا چند هفته آینده واگذاری صورت بگیرد.
وی گفت: یکی از این اراضی 16هکتار با استعداد 800 واحد آپارتمانی و زمینی دیگری با متراژ 18هزار متر و یک هکتار با استعداد 600 واحد مسکونی درآینده به بنیاد تحویل خواهد شد.

ساخت 1480واحد در طرح اقدام ملی
صبوری با اشاره به اینکه در کل در طرح اقدام ملی 1480واحد مسکن ساخته خواهد شد ، گفت:  به جهت تعادل سازی در بازار مسکن هفت پروژه مشارکتی با استعداد 700 واحد مسکونی هم پیش بینی شده است.
وی بیان دشت: توافقنامه ای هم بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع برای تامین مسکن نیروهای مسلح بسته شده است.

600 واحد مسکن مهر مشکل قضایی دارند
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم  با اشاره به مشکلات قضایی برخی واحدهای مسکن مهر، گفت: حدود 600 واحد مسکن مهر دارای مشکلات قضایی هستند که به محض حل شدن این مشکل مراحل ساخت آنها پیگیری خواهد شد.
وی در ادامه به تفاوت های مسکن مهر و طرح اقدام ملی اشاره کرد و عنوان داشت: طرح مسکن مهر در کل کشور اجرا شد و زمین این طرح بصورت رایگان در اختیار سازندگان قرار گرفت.
صبوری افزود: مسکن مهر استان قم به خوبی و در جانمایی مناسبی اجرا شد اما در کل کشور چون این مسئله در اختیار تعاونی ها قرار گرفت متاسفانه عملکرد خوبی ارائه نشد و ساخت و ساز ها کیفیت مناسب را نداشت ومشکلاتی را برای مردم ایجاد کرد.
وی بیان داشت: در طرح اقدام ملی فعلا یک وام 50 میلیونی تعریف شده است و این طرح برای شهرهای زیر صد هزار نفر است البته به دلیل شرایط خاص قم این طرح در قم هم اجرا می شود.

ثبت نام برای طرح اقدام ملی از طریق سایت در آینده
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به شرایط افراد برای ثبت نام در طرح اقدام ملی، خاطرنشان شد: سایتی بصورت پایلوت برای این طرح آماده شده است و فعلا فقط در استان کرمان در حال شروع ثبت نام است اما به محض باز شدن این سایت واجدان شرایط استان قم هم می توانند ثبت نام کنند.
وی افزود: فعلا شرایطی اعلام نشده است اما این طرح برای دهک های پایین جامعه و کسانی که درآمد کافی ندارند و مسکن ملکی به نام آنها نیست اختصاص خواهد یافت.
صبوری ادامه داد: اگر تعداد متقاضیان زیاد باشد امتیاز بندی خواهد شد و در غیر اینصورت هر کسی که ثبت نام کند مسکن خود را دریافت خواهد کرد.


انتهای پیام/160
http://www.qomefarda.ir/12338
اخبار مرتبط

نظرات شما