چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
گرامیداشت روز قلم؛
در ستایش قلم هایی که به حقیقت، متعهدند
روز قلم، نمادی برای پاسداشت علم و معرفت است؛ تا همگان بیش از پیش، این حقیقت ابدی را بشناسند و در راستای حفظش بکوشند.
اخبار ویژه
 • به بهانه بیانات دیروز مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین(ع):
  صبر و تقوا؛ رمز پیروزی ملی بر دشمنان خبیث
  نگاهی به بیانات راهگشای سکاندار حکیم انقلاب به ما این نکته را متذکر می شود که راز و رمز ظفر ملی امروز ما بر دشمن خبیث و گستاخی چون آمریکا و هم پیمانانش ، همانا تاکید مجدد بر گوهر صبر و تقوا از سوی همه مردم و مسئولان است.
 • لزوم توجه به مشکلات واقعی مردم از دیدگاه مقام معظم رهبری
  برخی از مسئولین و حامیان دولت‌ سعی دارند با طرح مسائل حاشیه‌ای، مطالبات اصلی مردم را به انحراف بکشانند با این‌حال مقام معظم رهبری این موضوع را صراحتا به آنان تذکر دادند.
 • چریک عارفی که عاشق خدمت به محرومان بود
  شهید دکتر مصطفی چمران ،چریک عارفی بود که عشق به خدمت به محرومان و انجام تکلیف الهی در لحظه لحظه ی زندگی پربرکتش مشهود و عیان بود.
 • کارشناس تغذیه در گفتگو با قم فردا مطرح کرد؛
  توصیه های تغذیه پزشکی برای ماه مبارک رمضان
  در ایام ماه مبارک رمضان توصیه می شود شام بسیار حجیم و سنگین نبوده و غذاهای چرب و سرخ کرده نباشد غذاهای فست فود در شام استفاده نشود یک غذای سبک باشد که فرد بتواند راحت بخوابد و هم بتواند سبزیجات و میوه جات خود را دریافت کند و هم میل به سحر داشته باشد
 • سالروز فتح خرمشهر مبارک باد؛
  همانگونه که حصر خرمشهر شکسته شد، حصر اقتصادی هم شکسته خواهد شد
  سخن به‌یادماندنی رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه "خرمشهر ها در پیش است" حکایت از آن دارد که جنگ امروز «جنگ اقتصادی» است و ما میتوانیم با تکیه بر فرهنگ ایثار و مقاومت "حصر اقتصادی" را بشکنیم، همانگونه که حصر خرمشهر توسط بسیجیان و فرماندهان دوران دفاع مقدس شکسته شد.
 • نباید درس‌های دفاع مقدس را فراموش کنیم
  درس های هشت سال دفاع مقدس باشاگردهای شهیدوایثارگر ومعلم بزرگش حضرت امام خمینی کبیربرای همه وهمیشه درصراط مستقیم انقلاب اسلامی چراغ راه می باشد.وهرجافراموش کنیم شکست می خوریم.
 • فروش کتاب "سلام بر ابراهیم" از یک میلیون نسخه گذشت!
  ایرانیان همچنان شیفته قصه زندگی شهید هادی ها هستند
  جلد اول این کتاب ، سال88 به همت گروه فرهنگي شهید ابراهيم هادي منتشر شد و کمی بعد از چاپ نیز مورد استقبال گسترده مردم و نسل جوان قرار گرفت و این شور و اشتیاق تا آن جا بود که تدوين‌كنندگان کتاب را مجاب کرد تا "سلام بر ابراهيم2" را نيز روانه بازار نشر کنند.
 • به بهانه انتشار مطلب اینستاگرامی روحانی درباره فیلترینگ تلگرام؛
  تلگرام همه فضای مجازی نیست آقای رییس جمهور!
  فیلتر پیام رسان تلگرام یک ضرورت از سوی نظام و دستگاه قضایی تشخیص داده شده است اما پست اخیر رئیس جمهور در صفحه اینستاگرام خود این شائبه را ایجاد می کند که گویا فیلتر تلگرام فیلتر کل فضای مجازی می باشد و ای کاش بجای این حرف های ، پیام رسان های داخلی در راستای حمایت از شعار سال تقویت می شدند.
 • نگاهی به سقوط تاسف بار قهرمان اسبق جام جذفی؛
  پایان فصل کابوس بار صبا با رکورد زنی در گل خوردن!!
  امسال هم فصل لیگ دسته یک کشور به پایان رسید اما این فصل برای تیم صبای قم که زمانی قهرمان جام حذفی شده و در جام ملت های آسیا حضور داشته یک فصل بسیار تلخ با دریافت 88 گل و سقوط به دسته دوم بود.
 • به بهانه ادعاهای اخیر یکی از اعضای مجمع محققین و مدرسین؛
  به نام " صدای مردم" به کام طالبان قدرت!
  ادعاهای اخیر یکی از اعضای مجمع محققین و مدرسین حوزه و اشک تمساح ریختن برای مردم به بهانه لزوم شنیدن صدای آن ها ، صرفاً بازی سیاسی دیگری است برای کسب قدرت در انتخابات های آتی و لاغیر!
 • ️ قم خاستگاه انقلاب است نه واتیکان!
  جناب زادهوش و امثال این آقایان به راستی باید پاسخ دهند که در چهلمین سال انقلاب اسلامی که انقلاب با عبور از تمام فرازها و نشیب ها به بلوغی تاریخی ، اجتماعی ، سیاسی و جهانی خود رسیده و از سویی، دشمن آنتی تزهای انقلاب را در قم فعال کرده، چه لزومی به طرح چنین مباحثی وجود دارد؟!
 • یادداشت مدیر مسئول؛
  ابقای صادق یا مشروط!
  از ابتدای شروع به کار دولت دوازدهم گمانه زنی های زیادی برای تغییر و جابجایی استاندار قم وجود داشته و حتی در برخی مواقع از عدم توافق بین معاون اول رئیس جمهور و یکی از نمایندگان استان بر روی گزینه نهایی صحبت می شد.
 • تغییر سبک زندگی خانواده ایرانی؛ لازمه حمایت از کالای وطنی
  بانوان و خانواده ها می توانند برای تحقق شعار سال ایفا کنند، تلاش در مسیر اصلاح سبک زندگی به خصوص در بخش مربوط به خرید و مصرف کالای ایرانی است.
 • توریسم مذهبی و ذخایر طبیعی؛ اهرم های اشتغالزا در قم
  ظرفیت های توریستی و نیز محیط طبیعی استان که از جمله آن می توان به دریاچه نمک و دریاچه حوض سلطان اشاره کرد نیز از جمله جاذبه های گردشگری قم است که می تواند اشتغال زایی خوبی برای استان داشته باشد.
 • اندر حکایت حماقت دشمن در مواجهه با ملت انقلابی ایران
  فجر 57 برای غمِ نان نبود که اینک باشد!
  دشمن ما چقدر احمق است که نمی‌داند «این ملت برای شکم‌‌هایشان انقلاب نکرده‌اند» که اکنون به خاطر آن بخواهند از انقلاب خود دست بکشند و پا بگذارند بر همه آرمان ها و دستاوردهایشان که از مسیرهای دشواری چون ترور و انفجار و جنگ و البته استقامت و بصیر آن ها را کسب کرده است.
آخرین اخبار