معاون پژوهش حوزه‌های علمیه گفت: پژوهش محور کردن نظام آموزشی، یکی از اهداف اصلی معاونت پژوهش است.
به همت سازمان بسیج سازندگی و مشارکت شهرداری منطقه دو ، بهسازی 25 هزار متر مربع از معابر حاشیه ای شهر مقدس قم انجام می شود.
دبیر علمی همایش کتاب سال حوزه از برگزاری بیستمین همایش کتاب سال حوزه با سخنرانی آیت‌الله مکارم شیرازی در قم برگزار می‌شود.
آیت الله سیفی مازندرانی با اشاره به اینکه دستیابی به اطلاعات مالی کشور مصداق بارز سلطه بر اقتصاد کشور است، گفت:برخی کنوانسیون ها هویت انقلابی کشور را محو می کند.
امیر سرتیپ رحیم زاده گفت: هدف دشمن جداسازی مردم از نظام با ایجاد تفرقه است و در این شرایط باید وحدت خود را حفظ کنیم و به پیروی از شهیدان پشت سر ولایت‌فقیه برای پاسداری از ارزش‌های اسلام و انقلاب گام برداریم و هرکسی در هر مسئولیتی به وظایفش درست عمل کند.
نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی، طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی را در تضاد کامل با شایسته سالاری دانست و گفت: این طرح به جولان بیشتر منابع زور و پول کمک می کند.
با ورود رهبری و تأکید ایشان بر عدم اجرای این سند به نظر می‌آمد که دولت کوتاه آمده و دست از اجرای آن برداشته اما اظهارات دیروز آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بار دیگر نگاه‌ها را به سمت دولت و وزارت آموزش و پرورش برد.
نقد کتاب «سرباز کوچک امام» نوشته فاطمه دوست‌کامی با مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم و «مجموعه کتاب خوب» برگزار می شود.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم از کشف محموله ۲ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریالی قاچاق در قم خبر داد.
استاندار قم با اشاره به اینکه باید پیوست زیست‌محیطی برای طرح‌های عمرانی تهیه شود، گفت: نقش مردم در کنار مسئولان برای حل بحران آلودگی هوا بسیار حیاتی است.
مرجع تقلید شیعیان گفت: کنوانسیون پالرمو برای کشور مفید نخواهد بود و تجربه تاریخی نشان داده طرف مقابل پایبند به هیچ قراردادی نیست.
مدیرکل صداوسیمای مرکز قم با بیان اینکه این مرکز آغازگر ساخت مستند شهدای مدافع حرم در کشور است، گفت: به زودی از ۲۰ مستند ساخته شده پیرامون شهدای مدافع حرم رونمایی می‌شود.
مدیر آموزشگاه فنی و حرفه‌ای صالحین استان قم گفت: این آموزشگاه همچون گوهری قیمتی در حلقه اقتصاد مقاومتی می درخشد و ظرفیت‌های بالایی در ارائه آموزش‌های مهارتی و تربیت نیروی کار متعهد و کارآمد دارد.
12 کمک جهیزیه به نوعروسان کم برخوردار به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب توسط داوطلبان و خیرین جمعیت هلال احمر استان قم اهدا شد.
یک کارشناس ارشد مسائل سیاسی با اشاره به اینکه اولویت امروز قوه مقننه دستیابی به یک نگاه کلان ملی و استراتژیک است، گفت: قطعا طرح استانی شدن انتخابات مشکلاتی مانند دامن زدن به اختلافات قومی و قبیله ای و حتی مذهبی می باشد.
امام جمعه قم گفت: ما مردم قم همیشه درصحنه هستیم و به ندای رهبر انقلاب لبیک می گوییم و افراد ناآگاه و غافل را ارشاد می کنیم و دست افرادی که آگاهانه و با برنامه ریزی قصد خیانت به قم را دارند قطع می کنیم.
کارشناس مسائل سیاسی با بیان که نباید به مسئولان دولتی غرب زده، اعتماد کرد، گفت: وزیر امورخارجه صراحتاً اعلام کرده کنوانسیون پالرمو مشکلات کشور را حل نخواهد کرد.
کارشناسان مسائل سیاسی در نشست خبری تشکل‌های حوزوی با موضوع بررسی کنوانسیون پالرمو بر ضرورت عدم پیوستن جمهوری اسلامی ایران به این معاهده تأکید کردند و هدف آن را نظارت بر تمامی تراکنش‌های مالی کشور دانستند.
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به کنوانسیون پالرمو گفت: محدود کردن نظام، هدف اصلی کنوانسیون‌های بین المللی است.
مدیر سازمان تعاون روستایی استان قم گفت: 700 تن پرتقال تامسون و 350 تن سیب برای تامین نیاز شب عید مردم استان در نظر گرفته شده است.