گروه جهادی شهید کاظمی آشتیانی از روزهای آغازین سال جدید دست به کار شده و با حضور در مناطق محروم شهر قم به یاری محرومان و بیماران این مناطق شتافته اند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که دامشهر ، قنوات و کهک آسیب پذیری بیشتری دارند، گفت:کانال شهرک پردیسان باید به رودخانه قمرود متصل شود.
بارندگی های شدیدی که از شامگاه روز سوم فروردین در قم آغاز شده است موجب شده مدیران استان در آماده باش به سر ببرند و حتی استاندار قم مرخصی بسیاری از مدیران را لغو کرده است.
رئیس سازمان بسیج همچنین جان باختن برخی از هموطنان در سیلاب های امروز استانهای سیل زده را تسلیت گفت.
مراجع عظام تقلید با اشاره به اهمیت و نقش نیروی های انتظامی در امنیت کشور، تصریح کردند: نیروهای پلیس باید قدر و جایگاه خود را بدانندو
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت : فرمان حضرت آقا جهشی در کار امداد ایجاد کرده و مطمئنم از فردا حس قوی تری در افرادی که به عنوان کمک کننده و امداد رسان در منطقه هستند بوجود می آید .
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تصادفات نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، گفت: اکنون در برخی از کلانشهرهای ایران شاهد حضور گسترده زائران هستیم که در این راستا نیروهای پلیس در این کلانشهرها به صورت ویژه‌تر درحال خدمت به مردم هستند.
هم اکنون جلسه فرماندهان ارشد نظامی کشور با موضوع خدمت رسانی به سیل زدگان شمال کشور در محل سپاه نینوا استان گلستان در حال برگزاری است .
یک میلیون و 200 هزار خودرو در سه روز اول عید وارد قم شده است که در نوع خود کم سابقه بوده و نوید روزهای شلوغ در شهر مذهبی قم را می دهد.
در پی حادثه سیل ویرانگر در استانهای گلستان و مازندران و نیاز مبرم سیل‌زدگان به کمکهای نیروهای مسلح، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دستور دادند امکانات بیشتری برای امداد به این مناطق گسیل شود.
کریمی گفت: نیروهای عملیاتی با گشت زنی به صورت پیاده و موتوری با توزیع بروشورهای ایمنی و بازدید از چادرها با دوربین های پیشرفته حرارت سنج از تلفات جانی جلوگیری می نمایند.
کارشناس مسائل سیاسی گفت: هر فردی در محدوده کاری که انجام می دهد می تواند تولید داشته باشد مثلاً دانشگاهیان باید تولید علم د و مسئولان فرهنگی تولید محصولات فرهنگی داخلی داشته باشند.
استاد دانشگاه گفت: سمت و سوی معنویت از مسیر اصلی خودش خارج شده است شخص به حرم مشرف می شود اما حاضر به رعایت حجاب نیست و عنوان می کند حجاب چه ربطی به زیارت دارد این یعنی مسیر گمشده و یا تغییر کرده است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: کمپین « نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک» تاثیر زیادی در کاهش حوادث چهارشنبه آخر سال داشت.
دبیر کمیته حمل‌ونقل و ترافیک ستاد تسهیلات زائرین استان قم با بیان اینکه روزانه ۱۵۰ هزار خودرو نقلیه وارد شهر مقدس قم می‌شود، گفت: طی دو روز اخیر، تصادفات منجر به فوت در استان قم نداشته‌ایم.
فرماندار جدید قم گفت: مردم قم در قرن‌های بیست و بیست و یکم دروازه‌های پیشرفت و توسعه را تحت لوای اسلام به روی جهانیان باز کردند.
عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف قم از استقرار 85 تعمیرکار اتومبیل در ورودی های شهر قم برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی خبر داد.
در واقع این روز بدعتی اشتباه و رسمی غلط است که همه ساله در روزهای پایانی سال کام هزاران نفر از هموطنان را تلخ می کند.
رئیس شورای شهر با اشاره به اینکه در سال 97بالاترین درصد تحقق بودجه اتفاق افتاد، گفت: برای حمایت از تولید داخل و عملیاتی شدن شعار سال امسال در هیچ پروژه ای از کالای خارجی که مشابه داخل دارد استفاده نشده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اردوهای راهیان نور را سبب تقویت سرمایه فرهنگی و روحیه و نگاه انقلابی در کشور دانست.