این استاد اخلاق حوزه گفت: اخیرا دستگاه قضا عده ای از مدیران کشور را که ظاهر مومنانه داشتند بازداشت کرده است؛ کسانی که ایمانشان ضعیف است و عزادار واقعی امام حسین (ع) نیستند وقتی به سمتی تکیه می کنند، شروع به اختلاس و ثروت اندوزی می کنند.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت قم گفت: یکی از اولویت های سازمان صمت برخورد با عرضه کنندگان نوشت افزارهای قاچاق و غیر استاندارد و عرضه کنندگان کالاهای منقوش به تصاویر غیراخلاقی و ضد ارزشی در بازار است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم از ارائه بیش از 18 خدمت در میز خدمت الکترونیکی شهرداری قم به شهروندان خبر داد.
رئیس ستاد شهر هوشمند قم گفت: هوشمند سازی نیازمند ساختار، برنامه، بودجه و اقدامات عملیاتی است و نیازمند همکاری همه سازمان‌ها و نهادهای خدماتی در کشور است.
دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین با اشاره به فعالیت بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ موکب به زائران اربعین‌ و‌ زمان آغاز انتقال تجهیزات موکب‌ها گفت: ۶۰ درصد موکب‌ها در داخل کشور و به ویژه مرزها مستقر می‌‌شوند.
مدیر سازمان حج و زیارت قم گفت: شهروندان این استان برای شرکت در راهپیمایی مراسم اربعین در عراق ، الزاما در سامانه سماح ثبت نام کنند.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان این که عدم شفافیت یک منکر است، گفت: تشکل ها و جریان های طرفدار شفافیت عرصه را تا برقراری شفافیت خالی نکنند.
طرح شفافیت آراء نمایندگان در مجلس از چندین دوره قبل در مجلس مطرح شده است اما هنوز این بحث تایید نهایی را دریافت نکرده است و یکی از موضوعات مهم این روزهای مجلس قرار گرفته است.
هندبالیست‌های استان قم از سوی کادر فنی با هدف حضور در رقابت‌های 2019 قهرمانی آسیا به اردوی آماده‌سازی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند.
معاون بازرگانی سازمان صمت قم با اشاره به توزیع 20 تن برنج و 150 تن گوشت در قم گفت: در بازار قم هیچ کمبودی برای اقلام موردنیاز هیئت‌ها وجود نداشته و حتی با فراوانی کالا در بازار قم نیز مواجه هستیم.
کارشناس مسائل حقوقی با اشاره به اینکه اگر درگذشته با افراد به علت انتشار مطالب خلاف واقع در فضای مجازی برخورد می‌شد شاهد کاهش نشر اکاذیب بودیم، گفت: اگر جلوی تخلف گرفته نشود اشاعه پیدا می‌کند.
امام‌جمعه قم گفت: اروپا بداند گام‌های بعدی را محکم‌تر برمی داریم و آمریکا هم بداند ملت ایران فریب چراغ سبز آمریکا را نمی‌خورد و از طرفی تسلیم هم نخواهد شد.
سال‌هاست که مسئله حجاب یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های فرهنگی کشور است و سعی می‌شود برنامه‌های فرهنگی تدارک دیده شود تا غیر چادری‌ها، چادری و محجبه شوند اما در این همهمه و دغدغه، چادری‌ها فراموش شدند؛ حالا باید چادری‌ها را دریابید که به خاطر گرانی 350درصدی چادر کم‌کم آن‌ها نیز چادر را کنار می‌گذارند.
کارشناس مسائل مذهبی گفت:هنوز این ظرفیت وجود دارد که تعزیه ها در قالب سنتی خود حفظ شود و همچنان به متن های سنتی وفادار باشد و در اجراهای سنتی بسیار جا دارد که از تعزیه حمایت شود تا این تعزیه ها پرشور ادامه پیدا کند استقبال مردم از تعزیه هایی که در کوچه و خیابان اجرا می شود نشان می دهد.
عضو خبرگان رهبری بابیان این‌که امام سجاد (ع) واقعه کربلا را کامل کرد، گفت: حضرت زینب (س)و امام سجاد(ع) دو رسانه کربلا بودند.
مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در هیئت هنر و رسانه استان قم به مدت سه شب برگزار می‌شود.
همزمان با عاشورای حسینی نماز ظهر عاشورا در حرم مطهرحضرت معصومه(س) برگزار شد.
همزمان با روز عاشورا مردم شهیدپرور و ولایتمدار قم با حضور در تکایا و حسینه ها و برپایی دسته های عزاداری به سوگ شهادت سیدالشهدا پرداختند.
عزاداری روز عاشورا در قم در حال برگزاری است و حرم کریمه اهل‌بیت (س) نیز سراسر سیاه‌پوش شده و میزبان عزاداران حسینی در ظهر روز عاشورا است.
عضو خبرگان رهبری بابیان این گه گریه برای امام حسین (ع) عبادت الهی است، گفت: علاوه بر این گریه برای ایشان بزرگ‌ترین عامل بقای دین است.