رئیسی معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا از مردم شریف استان قم عذرخواهی کرد.
با مشارکت بسیجیان طرح محله محور شهید سلیمانی با هدف جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در سطح کشور و استان انجام شد که تاثیر بسزایی در کنترل این بیماری داشت که لازم است با همکاری مانع از بازگشت به روزهای قرمز کرنایی شویم.
معاون خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه سلامت دست‌فروش‌ها و مردم، مهم‌ترین اولویت ساماندهی روزبازارهای قم است، گفت: در صورت عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مجبور به تعطیلی روزبازارها هستیم.
کارشناس ارشد بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این‌که نباید تجربه تلخ خون‌های آلوده در واکسن کرونا تکرار شود، گفت: ساخت واکسن ایرانی بهترین راه‌حل است.
بستری شدن 111 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های قم نشان می‌دهد که در وضعیت زرد هم نباید این بیماری دست‌کم گرفته شود.
تعداد اندکی از شهروندان قمی درحالی‌که کرونا را شوخی دانسته و از زدن ماسک خودداری می‌کنند اما برخلاف این نظر آن‌ها کرونا همچنان زنده است و کافی است سری به بیمارستان‌های شهر زده شود.
بعد از گذشت 311 روز از امروز بیماران کرونایی دیگر در بیمارستان کامکار بستری نمی‌شوند.
تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های قم همچنان سه‌رقمی است که نشان می‌دهد این بیماری را باید بیش‌ازپیش جدی گرفت.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم با محتمل دانستن وقوع پیک جدید کرونا در این استان گفت: در صورتی که مردم مقررات بهداشتی را رعایت نکنند و پروتکل ها به درستی اجرا نشود احتمال پیک چهارم کرونا در دی و بهمن ماه امسال خیلی زیاد است.
بیماری کرونا در استان قم با وجود ورود به منطقه نارنجی همچنان خطرناک است به طوری که دیروز 38 نفر جدید به علت مبتلا به این بیماری بستری شدند.
کرونا دیروز بار دیگر جان 10 نفر دیگر را در قم گرفت تا نشان دهد که همچنان خطرناک است و مردم باید مسائل بهداشتی را رعایت کنند.
مدیر گروه جهادی شهید چمران مطرح کرد با اشاره به فعالیت گروه های جهادی در سه بخش حمایت، مراقبت و نظارت گفت: مدافعان سلامت و مراکز بهداشت از فعالیت گروه های جهادی ذیل طرح شهید سلیمانی در عرصه مبارزه با کرونا استقبال کردند.
2 هزار و 500 نیروی جهادی در طرح حاج قاسم سلیمانی در قم در حال فعالیت هستند تا با جداسازی بیماران و افراد مشکوک از انتقال بیماری به افراد سالم جلوگیری شود.
بسیجیان قرارگاه عملیاتی محله امام رضا (ع) حوزه مقاومت بسیج شهید رجایی در قم در روزهای اخیر بسیاری از محلات شهر را در منطقه 4 شهرداری در راستای طرح حاج قاسم سلیمانی مورد ارزیابی قرار داده‌اند.
مدیر گروه جهادی شهید جهان آرا گفت: افرادی که به بیماری کرونا مبتلا میشوند با توجه به آنچه مسئولان سلامت می گویند اگر در منزل بمانند و طول درمان را در منزل سپری کنند بهبود بهتری حاصل خواهد شد اگر همه پروتکل های بهداشتی و قرنطینه توسط افراد مبتلا به کرونا رعایت شود گروههای جهادی نیز مشاوره ها و دیگر کمک ها را به آنها ارائه دهند کمک بسیار بزرگی به بخش سلامت و مدافعان سلامت خواهد شد.
استاندار قم با اشاره به اینکه خوشبختانه استان قم وضعیت رو به نزول بیماری کرونا را دارد و از وضعیت قرمز وارد وضعیت نارنجی شدیم منتها هیچ تضمینی وجود ندارد این وضعیت ها قابل برگشت نباشد گفت: ادامه این وضعیت و سیر نزولی مستلزم همکاری های آتی مردم است.
وضعیت کرونا در استان قم دوباره به حالت نارنجی برگشته که خبر خوب و امیدوارکننده‌ای است به‌شرط آن‌که مردم بازهم رعایت اصول بهداشتی را در اولویت اول قرار دهند.
مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی از مهم‌ترین دستگاه‌های خدمات رسان در بخش درمان می‌باشد که از زمان شیوع ویروس کرونا، در خط مقدم این مبارزه قرار گرفته است.
هنوز گل و لای سیل آق قلا از لباس هایشان پاک نشده و خستگی های شبانه زلزله کرمانشاه را از یاد نبره اند ولی برای شکست ویروس کرونا که در کشور شبیخون زده تا پای جان در میدان اند و هر کدام گوشه ای از کار گرفته اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از کاهش آمار بستری شدگان مبتلا به کرونا در قم به 488 نفر خبر داد.