عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

رژیم آل نهیان، آل خلیفه و آل سعود به قدس خیانت کردند

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: رژیم های آل نهیان، آل خلیفه و آل سعود با عادی سازی روابط خود با صهیونیست ها به قدس و فلسطین و امت اسلامی خیانت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت الله عباس کعبی شب گذشته، در همایش «شب بحرین» که در تجلیل از مقاومت و رشادت مردم مظلوم بحرین در مدرسه لبنانی ها در قم برگزار شد، گفت: مراسم اربعین از مهمترین مناسک ما شیعیان است که یکی از مهمترین اهداف آن زنده نگاه داشتن فرهنگ و مکتب عاشورا است.

وی با اشاره به سابقه تاریخی اربعین و حضور جناب جابر بن عبدالله انصاری و حرکت امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) به سمت مزار امام حسین(ع) گفت: این آیین باشکوه حسینی هر ساله به رغم ظلم ها و جورهای حاکمان جایر همچنان هم در این مسیر برپا است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با ذکر این مطلب که این مراسم پس از پیروزی انقلاب اسلامی رنگ و بوی جهادی گرفت، تصریح کرد:در سال های اخیر هر سال شاهد اهتزاز پرچم امام حسین(ع) در نقاط مختلف جهان هستیم .

 کعبی اظهارکرد: زیارت اربعین فرزندان امت اسلامی از شیعه و سنی و پیروان ادیان مختلف را جمع کرده است و قطعا مسیر مقدس میلیونی زیارت اربعین مقدمه ای برای تشکیل تمدن اسلامی و تمهیدی برای ظهور است زیرا رسالت امام حسین(ع)، رسالت اصلاحی است و همه خیرات در محبت به امام حسین(ع) است.

وی گفت: امسال به دلیل شیوع کرونا ایرانیان از حضور در مراسم زیارت اربعین محروم شدند و به همین دلیل این مناسبت را با برگزاری مراسم های مختلف گرادر می می داریم.

این استاد حوزه گفت: بحرین یکی از جوامع حسینی است زیرا جامعه بحرین به جامعه عاشورایی و جامعه موکب ها است.  حاکمان بحرین در اواخر قرن نوزدهم برگزاری مراسم عزاداری در این کشور را ممنوع اعلام کردند، اما مردم این کشور در مقابل این تصمیم ایستادند و مراسم حسینی را به صورت باشکوه برگزار کردند. همچنین رژیم آل خلیفه امسال به بهانه کرونا به دنبال محدود کردن مراسم عزاداری در بحرین بودن، ولی مردم در مقابل این تصمیم ایستاند و صدها موکب و مجلس عزاداری در این کشور به مناسبت شهادت امام حسین(ع) برگزار شد.

 کعبی جامعه بحرین را یک جامعه حسینی دانست و گفت: این جامعه حسینی دارای روح مقاومت است و حضرت زینب(ع) الگوی زنان بحرینی هستند..

وی  با ذکر این مطلب که توحید دو بعد ایجابی و سلبی دارد، توحید به مبادی اخلاقی و نه به طاغوت و مواجهه با طاغوت و عدم اطاعت از طاغوت است، بیان کرد: جامعه بحرین یک جامعه اساسا مقاومت است و این جامعه استحقاق بشارت الهی برای پیروزی دارد، جامعه ای که در برابر طاغوت بایستد، جامعه حسینی است.

عضو خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود به مساله عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت:رژیم های آل نهیان، آل خلیفه و آل سعود با عادی سازی روابط خود با صهیونیست ها در صف آن فرزندان دنیایی قرار گرفتند که در روز عاشورا در برابر امام حسین(ع) ایستادند، آنها به قدس و فلسطین و امت اسلامی خیانت کردند.

استاد حوزه با اشاره به اشتباه محاسباتی این کشورها برای حفظ امنیت حکومت خود به واطه پیستن به محور آمریکا، افزود:  سنت الهی و تجربه می گوید که چنین خیانت بارزی موجب تسریع در زوال قدرت آنها می شود و نمی تواند جلوی زوال اسرائیل را بگیرد، امروزه امت اسلامی، خائنان به فلسطین را لعن می کند.

وی جامعه بحرین را جامعه ای تابع مرجعیت و علما دانست گفت: هبری حسین وار همچون آیت الله عیسی قاسم دارد، رهبری که دارای موضع روشن و صریح در زمینه تولی و تبری است.

در همایش «شب بحرین» که از سوی کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین حسینی در تجلیل از مقاومت و رشادت مردم مظلوم یمن برگزار شد،حجت الاسلام والمسلمین رضا رمضانی، حجت الاسلام والمسلمین عباس کعبی ، حجت الاسلام و المسلمین  عبدالله الدقاق ، حجت الاسلام و المسلمین  حمید احمدی  و عبدالغنی خنجر سخنرانی کردند.
انتهای پیام/


http://www.qomefarda.ir/20710
اخبار مرتبط

نظرات شما