رئیس مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق:

بزرگ‌ترین سرمایه جوامع نوآوری است

رئیس مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق با اشاره به‌ضرورت حرکت کردن به سمت فناوری و فنّاوری گفت: بزرگ‌ترین سرمایه جوامع نوآوری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام محمد قطبی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به راه‌اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق در دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: نوآوری و خلاقیت حلقه‌ای اصلی پیوند بین سرمایه‌های طبیعی و انسانی است و در این میان جامعه ما برخوردار از خلاقیت‌های سرشار بوده و در بین نوجوانان نیز نمونه‌های زیادی وجودی دارد.
وی ادامه داد: در کشور ما جدای از تاریخ تمدن بشری میدان‌دار و توسعه جوامع بشری بوده است، در 3 دهه گذشته پارک‌های فناوری و توسعه در کشور شکل‌گرفته‌اند و گام‌های خوبی را نیز برداشته‌اند.
قطبی تأکید کرد: از حدود 7 هزار شرکت ثبت‌شده درزمینهٔ نوآوری 10 درصد به عرصه‌های علوم انسانی و فرهنگی اختصاص دارد که مایه مباهات است و باید به این آمار اضافه شود.
وی ادامه داد: در این مرکز بعد از پذیرش ایده‌ها، افراد در مرکز خلاقیت قرار می‌گیرند تا به یک گروه خلاق تبدیل شوند
قطبی تصریح کرد: بعدازاین وارد دالان فناوری می‌شوند و با امکانات بیشتری که در اختصاص آن‌ها قرار می‌گیرد و خدمات حقوقی و اداری به آن‌ها داده می‌شود.
رئیس مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق گفت: گروه ورزی، توسعه توان، آموزش‌های نقطه‌به‌نقطه، جامعه نگری و شبکه‌سازی در سطح ملی از دیگر تمایزهای این مرکز به شمار می‌آید.

قطبی اظهار داشت: مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، یک مرکز ملی است که مجوز فعالیت در سطح کشور را دارد و بر این اساس تأسیس خانه‌های خلاقیت در استان‌های مختلف ازجمله خراسان رضوی، اصفهان، تهران، خوزستان و سیستان و بلوچستان در دستور کار قرار دارد.
انتهای پیام/


http://www.qomefarda.ir/20069
اخبار مرتبط

نظرات شما