مسابقات لیفت قهرمانی کشور،رکوردها شکسته شد/ نفرات برتر مشخص شدند

مسابقات لیفت قهرمانی کشور با استقبال بی نظیری برگزار شد و در پایان نفرات برتر مشخص شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مسابقات لیفت بدون لوازم قهرمانی کشور در رده های سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان به میزبانی هیات بدنسازی و پرورش اندام منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان (شهر آیلند) و زیر نظر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران با استقبال بی نظیری برگزار شد و در این میان بیش از 450 ورزشکار از 26 استان کشور با هم به رقابت پرداختند.

در مسابقات برگزار شده در وزن 52 کیلوگرم نوجوانان مهیار رضایی فر از تیم شهرداری صباشهر با رکورد 145 کیلوگرم در جای نخست ایستاد و پیمان روحانی از خراسان رضوی و محسن شاهپوری از همدان به ترتیب دوم و سوم شدند. در وزن56 کیلوگرم نوجوانان جواد جهان گشته از خراسان رضوی با رکورد 160 کیلوگرم اول شود و امیرحسین هاشمی از سیستان و بلوچستان و سیدامیر سیدنژاد از گیلان مقامهای دوم و سوم را تصاحب کردند. در وزن 60 کیلوگرم نوجوانان سجاد سلیمانیان از اصفهان با رکورد 175 کیلوگرم در جای نخست ایستاد و مهدی طاهری از همدان و امیرحسین عباس آبادی از شهرداری صباشهر جایگاههای دوم و سوم این وزن را مال خود کردند. در وزن 5/67 کیلوگرم نوجوانان محمدجواد تقی زاده از استان کرمان با رکورد 5/212 کیلوگرم اول شد و علیرضا محمدی از مازندران و محمد حائزی از اردبیل مقامهای بعدی را مال خود کردند.

در وزن 75 کیلوگرم نوجوانان ایمان طبیبان از اصفهان الف با رکورد 212 کیلوگرم اول شد و حسن اسفندیارپور از کرمان و رضا قدرتی مقدم از خراسان شمالی به ترتیب مقامهای دوم و سوم مسابقات را تصاحب کردند. در وزن 5/82 کیلوگرم میثم صالح جوتقانی از شهرداری صباشهر با رکورد 225 کیلوگرم در جای نخست ایستاد و ابوالفضل لک از لرستان و محمد بیجار زهی از سیستان و بلوچستان در رقابتی بسیار نزدیک به ترتیب دوم و سوم شدند. در وزن 90 کیلوگرم محمدحسین باقری از اصفهان با 260 کیلوگرم در رده نخست رده بندی وزن خود ایستاد و محمد امین کریمی از خراسان رضوی و محمد کریمی از یزد به ترتیب دوم و سوم شدند. در وزن 100 کیلوگرم نوجوانان یوسف رحیمی از اردبیل با مهار وزنه 280 کیلوگرمی اول شد و سجاد صحرانورد از خراسان شمالی و امیر خدقی از سیستان و بلوچستان به ترتیب دوم و سوم شدند. در دسته 110 کیلوگرم نوجوانان محمدباقر مهدوی از اصفهان با رکورد 5/252 کیلوگرم اول شد و امیر ملیحی از همدان و سامان عباس پور از خراسان رضوی به ترتیب مکانهای دوم و سوم را مال خود کردند. در دسته 125 کیلوگرمحسن شعبان جعفری از تیم شهرداری صباشهر با رکورد 260 کیلوگرم اول شد و علی قنبری از ایلام و مهدی عباسی شهرداری صباشهر به ترتیب دوم و سوم شدند. در دسته 140 کیلوگرم امیر کیخا از استان سیستان و بلوچستان با رکورد 240 کیلوگرم اول شد و محمد صادقی از تهران و سیدمهدی عبدالهی از اصفهان به ترتیب دوم و سوم شدند و در نهایت در وزن 140+ کیلوگرم محراب علی محمدی از همدان با رکورد 240 کیلوگرم اول شد و علیرضا محمودآبادی از خراسان رضوی و هادی ملاباقری از مازندران به ترتیب مکانهای دوم و سوم جدول رده بندی این وزن را تصاحب کردند.

اما در وزن 75 کیلوگرم جوانان حسین حیدریان از خراسان رضوی با رکورد 230 کیلوگرم اول شد و رضا شهبازی از آذربایجان غربی و امیررضا محمدی از گیلان به ترتیب دوم و سوم شدند. در وزن 5/82 کیلوگرم جوانان علی سامانی از اصفهان با رکورد 5/267 کیلوگرم در جای نخست ایستاد و امیرحسین صفرنژاد از خراسان رضوی و علی نجفی از همدان به ترتیب دوم و سوم شدند. در دسته 90 کیلوگرم جوانان محمد خودستان از سیستان و بلوچستان با رکورد 250 کیلوگرم اول شد؛ مجید رحیمی از اصفهان و مهدی محمدپرست از سیستان و بلوچستان به ترتیب مکانهای دوم و سوم را تصاحب کردند. در وزن 100 کیلوگرم جوانان امیر میرزاباقری از اصفهان با رکورد 270 کیلوگرم اول شد و دانیال پیل جو از خراسان رضوی و امیرحسین ابراهیمی از شهرداری صباشهر به ترتیب دوم و سوم شدند. در دسته 110 کیلوگرم جوانان علیرضا رحمانیان با 270 کیلوگرم از شهرداری صباشهر اول شد و علیرضا مصلی از شهرداری صباشهر و مهدی میرشکار از سیستان و بلوچستان به تربیت جایگاههای دوم و سوم را تصاحب کردند. در دسته 125 کیلوگرم جوانان توحید سپونی از شهرداری صباشهر با مهار وزنه 300 کیلوگرم اول شد و محمد کارگر از یزد و سید سجاد محمدی از استان مرکزی به ترتیب دوم و سوم شدند. در وزن 140 کیلوگرم جوانان مهدی هاشمی از استان همدان با مهار وزنه 5/272 کیلوگرم اول شد و امیر فتاحی از خراسان رضوی و رضا رحمانی نسب از اصفهان به ترتیب مکانهای دوم و سوم جدول را تصاحب کردند و اما در وزن 140+ کیلوگرم جوانان متین علی محمدی از شهرداری صباشهر با رکورد 310 کیلوگرم در جای نخست ایستاد و حسین حسن آبادی باز هم از شهرداری صباشهر و محمود تقدسی از استان خراسان رضوی جایگاههای دوم و سوم را مال خود کردند.

در دسته 56 کیلوگرم بزرگسالان محمدامین ششگانی از استان همدان با رکورد 5/162 در جایگاه اول جدول رده بندی این گروه ایستاد و وحید فراهانی از شهرداری صباشهر و جواد جهان گشته از استان خراسان رضوی به ترتیب دوم و سوم شدند. در دسته 60 کیلوگرم بزرگسالان محمود بهرامی از استان چهارمحال بختیاری با مهار وزنه 195 کیلوگرم اول شد و محمد تیربخش از استان هرمزگان و محمدتقی عباسی از استان همدان به ترتیب جایگاههای دوم و سوم جدول رده بندی این وزن را مال خود کردند.
در وزن 5/67 کیلوگرم بزرگسالان نیز علی اصغر بلوچ زاده از استان خراسان رضوی با رکورد 220 کیلوگرم اول شد و سپهر بهرادنیا بازهم از استان خراسان رضوی و امین الله باقلانی از ایلام به ترتیب دوم و سوم شدند. در وزن 75کیلوگرم بزرگسالان محمدحسین فلامتکار از استان گیلان با رکورد 215 کیلوگرم اول شد و مجید دانشی از شهرداری صباشهر و وحید بلاری از استان خراسان رضوی به ترتیب دوم و سوم شدند.
در وزن 5/82 کیلوگرم بزرگسالان هومن قره پور از استان مازندران با رکورد 275 کیلوگرم اول شد، سعید کاکولکی از استان اصفهان در جای دوم ایستاد و امیرحسین صفرنژاد از استان خراسان رضوی در رقابتی بسیار نزدیک جایگاه سوم جدول رده بندی را به خود اختصاص داد.

در وزن 90 کیلوگرم بزرگسالان مهران اباذری از خراسان رضوی با رکورد 290 کیلوگرم اول شد و مهرداد مهری از استان اصفهان و برهان پیلگری از استان کردستان به ترتیب دوم و سوم شدند. در وزن 100 کیلوگرم بزرگسالان مجید تلخابی از استان سیستان و بلوچستان با رکورد 300 کیلوگرم اول شد و بهزاد صفری از شهرداری صباشهر و مجید نجفی از استان اصفهان جایگاههای بعدی را به خود اختصاص دادند. در وزن 110کیلوگرم بزرگسالان آرمان مهری از استان اصفهان با مهار وزنه 310 کیلوگرم در جای نخست ایستاد، ربیع هادی زاده از استان خراسان جنوبی و حسن بدیعی از شهرداری صباشهر به ترتیب دوم و سوم شدند.

در وزن 125 کیلوگرم بزرگسالان مجید یعقوبی از شهرداری صباشهر با مهار وزنه 5/317 کیلوگرم در جای نخست ایستاد و اکبر بخشی از استان خراسان رضوی و مهرداد نجفی از شهرداری صباشهر به ترتیب دوم و سوم شدند. در وزن 140 کیلوگرم بزرگسالان عارف احمدی از شهرداری صباشهر با رکورد 350 کیلوگرم اول شد و سید مسعود شعبانی بازهم از شهرداری صباشهر و مهدی خدایاری از استان خراسان رضوی به ترتیب دوم و سوم شدند و در نهایت در وزن 140+ کیلوگرم بزرگسالان علی سروقد از استان اصفهان با مهار وزنه 330 کیلوگرم اول شد و امیررضا محمدپور از استان مازندران و مجید رمضانی از شهرداری صباشهر به ترتیب دوم و سوم شدند.
اما در آخرین رده مسابقات قهرمانی کشور که به پیشکسوتان اختصاص داشت شرکت کنندگان در 3 رده مستر یک، دو و سه با هم به رقابت پرداختند که در این میان نفرات برتر هر وزن به شرح زیر معرفی شدند:

مسابقات پیشکسوتان مستر یک
وزن 5/67 کیلوگرم: علیرضا مهرعلی تبار (مازندران)، رضا ریگی (یزد) و عباس بیات (همدان)

وزن 75 کیلوگرم: محمد مروتی (کردستان)، سبحان مرادی (قزوین) و جواد بهرامی (اصفهان)
وزن 5/82 کیلوگرم: فریدون رمضانی (قزوین)، محمدرضا روحانی (خراسان رضوی) و حامد یوسف وند (سیستان و بلوچستان)
وزن 90 کیلوگرم: سعید کشاورز جعفرزاده (قزوین)، علی اکبر اسدی (کرمان) و سعید رفیعی (اصفهان)
وزن 100 کیلوگرم: مجید تلخابی (سیستان و بلوچستان)، رسوی ولی پور (کردستان) و مهدی عسگری (اصفهان)

وزن 110 کیلوگرم: رمضان حضرت گلی (شهرداری صباشهر)، علیرضا رجبی (اصفهان) ومهدی غلامی (همدان)
وزن 125 کیلوگرم: هادی تلخابی (سیستان و بلوچستان)، احمد مولایی (اصفهان) و علیرضا خدایاری (خراسان رضوی)
وزن 140 کیلوگرم: علیرضا آرمی (خراسان رضوی)، رجب میرزایی (خراسان رضوی) و سید عباس محمدی (اصفهان)
وزن 140+ کیلوگرم: مرتضی فرحی (شهرداری صباشهر)، صفت الله مقدم (البرز) و آرش علی مرادی (شهرداری صباشهر)

مسابقات پیشکسوتان مستر 2
وزن 56 کیلوگرم: افضل سلیمانی (البرز) و علی داوودی (قزوین)
وزن 60 کیلوگرم: اصغر زندی (اصفهان)
وزن 5/67 کیلوگرم: محمدتقی گیوه چی (سیستان و بلوچستان) و حمیدرضا جدیدی (البرز)
وزن 75 کیلوگرم: سیدوحید نژادی (اصفهان)، حسین صادقی (اصفهان) و فرزاد معتمدی (مازندران)
وزن 5/82 کیلوگرم: علی محمد سیلابی (اصفهان)، علی اکبر درویش (خراسان رضوی) و محسن انصاری (کردستان)
وزن 90 کیلوگرم: عبدالخالق قانعی(اصفهان)، منصور اقبالی نیا(البرز) و محمد زارع(فارس)
وزن 100 کیلوگرم: علیرضا یساولی (البرز)، علی محمد آریافر (همدان) و احمد حسنی (کردستان)
وزن 110 کیلوگرم: علیرضا ثقفی (البرز)، محمد واهبی (اردبیل) و حسین خجندی (اصفهان)
وزن 125 کیلوگرم: محمدعلی حافظی (یزد) و علی اکبر غفاری (قم)
وزن 140 کیلوگرم: احمد پویا (البرز) و کوروش سامانی (چهارمحال بختیاری)
وزن 140+ کیلوگرم: حسین کاظمی (اصفهان)

مسابقات پیشکسوتان مستر 3
وزن 56 کیلوگرم: محمدرضا عمرانی (مرکزی) و سیدابراهیم مرتضوی (اصفهان)
وزن 75 کیلوگرم: کریم گرشاسبی (البرز) و عبدالکریم ظیغمی (یزد)
وزن 5/82 کیلوگرم: اکبر رحیم زاده (اصفهان) و سیدقدرت طاهریان (چهارمحال بختیاری)
وزن 90 کیلوگرم: نادر زینلی (یزد) و حسین صالحی (اصفهان)
وزن 100 کیلوگرم: محمد حاجی (خراسان رضوی)، مجتبی زعفرانی (اصفهان) و نادعلی گرسیوز (اصفهان)

همچنین در رده بندی تیمی نتایج زیر حاصل شد:
رده نوجوانان: اصفهان، خراسان رضوی و شهرداری صباشهر تهران
رده جوانان: شهرداری صباشهر تهران، اصفهان و خراسان رضوی
رده بزرگسالان: اصفهان، خراسان رضوی و شهرداری صباشهر تهران
انتهای پیام/


http://www.qomefarda.ir/20099
اخبار مرتبط

نظرات شما