۸ گل ماندگار تاریخ فوتبال + تصاویر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،فوتبال جنبه‌های زیبای زیادی مانند قهرمانی، پیروزی، جوانمردی، شکست و غم را در خود جای داده است، اما می‌توان گفت شاید آن چیزی را که در فوتبال نمی‌شود فراموش کرد، لحظه گلزنی تیم مورد علاقه باشد. لحظه‌ای که نمی‌توان به راحتی آن را فراموش کرد.

حالا اگر این گل‌ها در مسابقه‌ای حساس زده شود که به هیچ وجه فراموش نخواهد شد.

۱. فینال جام جهانی ۱۹۵۰/ تیم فوتبال اروگوئه مقابل برزیل میزبان با گل دقایق پایانی گیخیا در ورزشگاه ماراکانا پیروز شد.

۲. مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین چند ماه قبل فوت کرد، در زمان بازیگری گل‌های زیادی را به ثمر رساند، اما مهمترین گلی که او زده به دست خدا معروف است.

۳. فینال جام برندگان فوتبال انگلیس و گل عجیبی که باعث از دست رفتن قهرمانی برای آرسنالی‌ها شد. این گل توسط بازیکنی به نام، نایم به ثمر رسید.

۴. فینال لیگ قهرمانان ۲۰۰۲ مسابقه‌ای که با قهرمانی تیم مادریدی مقابل بایرن لورکوزن به اتمام رسید، اما نکته ماندگار این بازی نه قهرمانی بلکه گل ستاره آن موقع کهکشانی‌ها، زیدان بود که یکی از ماندگار‌ترین گل‌های تمام فینال‌های تاریخ نام گرفت.

۵. سال ۲۰۰۷ لیونل مسی ستاره جوان تیم بارسلونا در نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا گلی به ثمر رساند که بسیار شبیه به گل اسطوره آرژانتینی‌ها دیگو مارادونا بود. مسی در آن بازی تمام بازیکنان را دریبل زد.

۶. فینال جام ملت‌های ۲۰۰۸ میان تیم‌های اسپانیا و آلمان برگزار شد. دیداری که شروعی بود بر افتخارات چند ساله تیم ملی اسپانیا. این بازی با گل فرناندو تورس به سود اسپانیا به اتمام رسید.

۷. اینیستا یکی از بهترین بایکنان تاریخ فوتبال اسپانیا و همچنین تیم فوتبال بارسلونا بود که در دوران بازیگری گل‌های کمی به ثمر رسانده بود. البته اینیستا گلی زده که هر مهاجمی آرزوی آن را دارد. اسپانیا با گل او در جام جهانی ۲۰۱۰ برای اولین بار قهرمان جام جهانی شد.

۸. فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۴ میان رئال مادرید و اتلتیکو مادرید برگزار شد. رئالی‌ها با ۹ قهرمانی پر افتخار‌ترین تیم لیگ قهرمانان بودند و ۱۲ سالی بود که به دنبال دهمین قهرمانی یا دسیما بودند. رئالی‌ها تا دقیقه ۹۴ بازنده این فینال بودند، اما گل دقیقه ۹۵ سرخیو راموس همه چیز را تغییر داد.

انتهای پیام/


http://www.qomefarda.ir/24195
اخبار مرتبط

نظرات شما