رئیس سازمان صمت قم خبر داد:

صادرات 138 میلیون دلار کالا در 7 ماهه نخست سال جاری در استان قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم میزان صادرات قم از ابتدای سال تا پایان مهر ماه سال جاری را مورد توجه قرار داد و گفت: میزان صادرات کالاهای غیر نفتی بر اساس گمرکات استان در 7 ماهه نخست سال جاری با ارزش 138 میلیون دلار و وزن 177هزار تن بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،محمود سیجانی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به صدور کارت‌های بازرگانی در استان از ابتدای سال تا پایان مهرماه اظهار داشت: 112 کارت بازرگانی در بخش تولیدی و تعداد 88 کارت بازرگانی در بخش تجاری صادر شده است که در مجموع تعداد کارت‌های بازرگانی در استان قم به 675 فقره رسیده است.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا پایان مهرماه 5 فقره کارت بازرگانی در استان ابطال‌شده است، ابراز کرد: از 675 فقره کارت بازرگانی صادر شده در استان 511 فقره تولیدی و 164 فقره تجاری است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم میزان صادرات قم از ابتدای سال تا پایان مهر ماه سال جاری  را مورد توجه قرار داد و گفت: میزان صادرات کالاهای غیر نفتی بر اساس گمرکات استان در 7 ماهه نخست سال جاری با ارزش 138 میلیون دلار و وزن 177هزار تن بوده است.
وی با اشاره به اقلام صادراتی استان ، گفت: مواد پلاستیکی، محصولات فلزی، مفتول مسی، محصولات گوناگون صنایع شیمیایی، سوخت‌ها و روغن‌های معدنی، فرآورده‌های غلات، ماشین‌آلات و  وسایل مکانیکی، الیاف سنتتیک یا مصنوعی غیر یکسره، کفش و انواع چسب‌ها عمده کالاهای صادراتی در مدت 7‌ماهه بوده است.
سیجانی عمده کشورهای هدف صادراتی به ترتیب ارزش صادرات را برشمرد و ادامه داد: عراق، هند، ترکیه، افغانستان، امارات، پاکستان، ،ازبکستان، آذربایجان، ویتنام و ارمنستان عمده کشورهای واردکننده کالاهای استان قم بوده‌اند.
وی در پایان به برگزاری روز ملی صادرات در استان تاکید کرد واظهار داشت سال جاری نیز مراسم روز ملی صادرات در استان با قوت برگزار خواهد شد تفاوت امسال با سال قبل به دلیل صرفه جویی در وقت  تمام مراحل ثبت نام وارسال مدارک از طریق سامانه انجام شده وجلسات بررسی شاخص در کارگروه فرعی به پایان رسیده وبا تائید نهایی در کارگروه توسعه صادرات نفرات برتر انتخاب خواهند شد وی مهمترین شاخص های انتخاب را ماندگاری در بازار وحجم صادرات وتعداد کشورهای هدف صادراتی برشمرد.انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/13368
اخبار مرتبط

نظرات شما