معما‌هایی جالب برای تقویت هوش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، معما‌های تصویری و چیستان‌ها در اغلب مواقع بسیار جذاب و سرگرم کننده به نظر می‌رسند و افراد با لذت تمام، وقت خود را برای حل آن‌ها صرف می‌کنند.

از این رو، در ادامه این مطلب برایتان چندین معمای جالب انتخاب کرده ایم که می‌توانید به واسطه آن‌ها تا حدی هوش و دقت خود را محک بزنید.

معمای شماره ۱: ۳ اتاق

معما‌هایی جالب برای تقویت هوش

شما در اتاق میانی یک خانه با ۳ اتاق گیر کرده اید. اتاق میانی که در آن قرار دارید پنجره‌ای با میله‌های آهنی دارد. اتاق‌های دو طرف دارای در‌هایی برای خروج از خانه هستند. اتاق سمت چپ دارای ۲ قاتل است که در لحظه ورود به اتاق آن‌ها آماده کشتن شما هستند.

اتاق در سمت راست مجهز به اسلحه‌های لیزر UV با انرژی خورشیدی است. چگونه فرار خواهید کرد؟

معمای شماره ۲: آتش سوزی در جنگل

معما‌هایی جالب برای تقویت هوش

۲ دوست، جیمز و مایکل، در یک جنگل بسیار خشک پیاده روی می‌کنند، آن‌ها می‌بینند که در جنگل یک آتش وحشتناک در حال نزدیک شدن به آن‌ها است. در طرف دیگر کوهی عظیم قرار دارد که امکان فرار از طریق آن غیرممکن است. باد در حال آتش زدن جنگل به سوی آن‌ها است و آن‌ها فکر می‌کنند که آتش در یک روز به آن‌ها خواهد رسید. مایکل به جیمز اطمینان می‌دهد که آن‌ها نمی‌میرند و او در جعبه خود، غذا و آب کافی برای زنده نگه داشتن آن‌ها به مدت یک روز آورده است.

برنامه فرار مایکل چیست؟

 

معمای شماره ۳: شلیک کرد و زنده ماند

معما‌هایی جالب برای تقویت هوش

رابرت شامگاه جمعه، برای تماشای فیلمی با بازی بازیگر محبوب خود می‌رود. متأسفانه فیلم به نظر می‌رسد کسل کننده است. ناامید او به دستشویی می‌رود و آنجا را خالی می‌یابد و با استفاده از اسلحه خود، بین چشمان خود گلوله شلیک می‌کند. بعد از ۵ دقیقه، او از دستشویی بیرون می‌آید و زنده به خانه می‌رود. چگونه او از شلیک گلوله جان سالم به در برد؟

معمای شماره ۴: مرد سیاه و سفید

معما‌هایی جالب برای تقویت هوش

مردی با پوست برنزه، مو‌های سیاه و لباس مشکی در جاده ایستاده بود و هیچ چراغی در خیابان نبود. خودرویی که چراغهایش خاموش بود، قبل از اینکه با مرد برخورد کند توقف کرد. بدون چراغ خیابان و چراغ‌های خاموش، راننده ماشین چگونه مرد را دید؟


پاسخ معماها:

پاسخ معمای شماره ۱:

شب از طریق اتاق سمت راست خود بیرون بروید. از آنجا که لیزر‌های ماوراء بنفش خورشیدی هستند، در طول شب کار نمی‌کنند.

پاسخ معمای شماره ۲:

آتش سوزی جنگل‌ها برای پخش شدن به چوب، بوته‌ها یا چمنزار‌ها احتیاج دارند. وزش باد به سمت صخره خواهد بود و تمام پوشش گیاهی منطقه را خواهد سوزاند. آن‌ها می‌توانند در منطقه سوخته، پناه بگیرند.

پاسخ معمای شماره ۳:

رابرت بین بازتاب چشم‌های خودش که در آینه دستشویی دید، شلیک کرد.

پاسخ معمای شماره ۴:

راننده می‌توانست مرد را ببیند، چون شب نبود و روز بود.
انتهای پیام/


http://www.qomefarda.ir/21128
اخبار مرتبط

نظرات شما