چرا IWF برای رای دادن ایرانی‌ها فیلتر است؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،

از چند روز قبل فدراسیون جهانی وزنه برداری با اعلام نامزدهایی از میان قهرمانان مسابقات جهانی ۲۰۱۸ نظرسنجی خود را برای انتخاب برترین وزنه بردار سال آغاز کرد.


در حالی که سهراب مرادی مثل سال گذشته در این نظرسنجی قرار دارد و به همین دلیل مخاطبان ایرانی برای رای دادن این وزنه بردار به سایت فدراسیون جهانی وزنه برداری مراجعه کرده اند. با این حال در اقدامی عجیب IWF دسترسی ایرانی‌ها را مسدود کرد تا فقط با فیلترشکن چنین امکانی وجود داشته باشد.


علی مرادی، رییس فدراسیون وزنه برداری با اشاره به قرار گرفتن سهراب مرادی در میان نامزدهای وزنه بردار برتر سال ۲۰۱۸ اظهار داشت: بی تردید سهراب مرادی از وزنه برداران بزرگ تاریخ ایران و جهان است که هم در بعد فنی و هم در بعد اخلاقی، الگویی کم نظیر بوده است. عملکرد او نشان می دهد که چه جایگاهی در تاریخ وزنه برداری جهان و کشورمان دارد و این موضوع بارها به اثبات رسیده است.


وی با اشاره به روند اخذ رای برای انتخاب وزنه بردار سال 2018 جهان توسط فدراسیون بین المللی، عنوان کرد: گزارش های دریافتی و بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که مشکلی برای شرکت هموطنان و علاقه مندان به این ورزش در کشورمان برای حضور در رای گیری وجود دارد؛ اما دلیل آن هنوز مشخص نیست.


رئیس فدراسیون وزنه برداری ادامه داد: برای حل این مشکل، با فدراسیون بین المللی نامه نگاری انجام داده ایم تا در صورت وجود مشکل فنی، رفع شود تا مردم عزیز کشورمان نیز به راحتی در این نظرسنجی شرکت کنند و بتوانند به گزینه مورد نظرشان رای دهند.


مرادی خاطر نشان ساخت: مردم عزیز و علاقه مندان به وزنه برداری با شرکت در این نظرسنجی که در سایت فدراسیون بین المللی قرار دارد، این امکان را فراهم می کنند تا بار دیگر پرچم کشورمان در جهان برافراشته شود. از تمامی ملت شریف می خواهم که در این نظرسنجی شرکت کرده و اطرافیانشان را نیز دعوت کنند تا سهراب مرادی با این حمایت ویژه، به این جایزه که به راستی استحقاق آن را نیز دارد، دست یابد.


فدراسیون بین المللی همچون سالهای گذشته اقدام به انتخاب بهترین وزنه بردار سال 2018 کرده است. برای اساس، سهراب مرادی با چهار وزنه بردار دیگر (یولی ایراوان از اندونزی، لیئو ژیائو جون از چین، سیمون مارتیروسیان از ارمنستان و لاشا تالاخادزه از گرجستان) برای کسب این عنوان رقابت می کند.


سایت فدراسیون بین المللی وزنه برداری (IWF) آخرین مهلت شرکت در این نظرسنجی را 31 ژانویه (11بهمن ماه) اعلام کرده و این انتخاب با رأی مردم انجام می‌شود. کاربران می توانند برای ثبت رأی خود به لینک زیر مراجعه کنند که با توجه به مشکل کنونی، بایستی از فیلترشکن استفاده کنند.انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/2396
اخبار مرتبط

نظرات شما