آیت الله حسینی بوشهری:

دشمن به دنبال ایجاد دوقطبی در جامعه است

امام جمعه قم با اشاره به اینکه از مردم تقاضا می کنیم که مواظب توطئه های دشمنان باشند، گفت: دشمن از طریق عزاداری به دنبال ایجاد دوقطبی در جامعه است.

 آیت الله حسینی بوشهری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم، اظهار داشت: بزرگداشت محرم و عاشورا جزء باورها و اعتقادات شیعه است و ارادتی است که شیعه به اهلبیت عصمت و طهارت(ع) دارد.
وی ادامه داد: از روزی که سید و سالار شیهدان به شهادت رسیده است تاکنون این اظهار ارادت و تجلی آن در ماه های محرم و صفر همیشه وجود داشته و مورد تاکید مراجع، بزرگان، متدینین و هیئت های مذهبی قرار داشته است و حتی در شرایطی که دستگاه های جبار و طاغوت مانع عزاداری می شدند مردم بازهم در پستوهای خانه خود سعی می کردند این مراسم عزاداری را به پا کنند.
عضو خبرگان رهبری با اشاره به شرایط ویژه امسال و وجود ویروس کرونا و تهدید کننده جان انسان ها، گفت: بنده معتقدم فصل الخطاب در این زمینه کلام مقام معظم رهبری است؛ ایشان با اهتمام فراوان نسبت به مسئله اقامه عزاداری امام حسین(ع) و ائمه اطهار همه ساله در دفتر خود عزاداری امام حسین(ع) را برگزار می کنند.
وی اضافه کرد: همه مراجع و بزرگان نسبت به اصل برگزاری مراسم تاکید دارند و هیچ کسی از مراجع و علما و بزرگان نگفته اند مراسم عزاداری برگزار نشود منتها سوال این است که با توجه به شرایط پیش آمده و مسئله جان مردم ؛ گفته شده هیئت ها، حسینیه ها ، تکایا برنامه های مذهبی خود را به گونه ای طراحی کنند که هم عزاداری برگزار شود و هم نسبت به حفظ جان مردم تلاش شود.
آیت الله حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: متاسفانه در این میان عده ای که گاهی در قالب اظهار ارادت به اهلبیت(ع) به گونه ای صحبت می کنند که گویا تصور آنها این است که اگر مسئولین می گویند هیئت ها باید با ضوابط و محدودیت هایی برگزار شود تفکر می کنند که کسی در مقام مقابله با مراسم عزاداری گام برمی دارد.
وی افزود:  هرگز این چنین نیست و آن ها هم باید توجه به این نکات و ضوابط را داشته باشند و با مراعات مسائل بهداشتی مجلس برپا و عزاداری کنند و کسی هم مانع برپایی مجالس عزاداری نیست اما ما دشمنانی داریم که در برخی رسانه می گویند باید عزاداری ها پرشور برگزار شود که این از باب اظهار دوستی و ارادت به اهلبیت(ع) نیست.
دشمن به دنبال ایجاد دوقطبی در جامعه است
امام جمعه قم با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ایجاد دوقطبی در جامعه است، عنوان داشت: اینها امروز این برنامه را تدارک دیده اند و در تلاش هستند مردم را تهیج کنند تا این باور برای عده ای به وجود بیاید که مسئولین بهداشت و نظام با عزاداری مخالف هستند.
وی ادامه داد: دشمنان به دنبال این هستند که در این شرایط هیئت ها به شکل سال های قبل برگزار شود تا خدانکرده این بیماری که در روزهای اول علائمی ندارد به دیگران منتقل شود و عده ای هم در این میان جان خود را از دست بدهند.
دشمن به دنبال ایجاد شکاف در جامعه است
آیت الله حسینی بوشهری افزود:البته همین هایی که امروز تشویق و ترغیب به برگزاری مراسم پرشور می کنند نه از باب محبت به اهلبیت(ع) بلکه از باب ایجاد شکاف در جامعه است، همین افراد فردا می گویند این ها مراسم را برپا کردند و عملا برپایی مراسم به قیمت از دست رفتن جان مردم بوده است یعنی این ها به هر اقتضائی برنامه های خود را تنظیم می کنند و بوق های تبلیغاتی خودرا فعال می کنند. مردم ما هم باید متوجه باشند که این ها دوستار ما نیستند .
وی تاکید کرد: در محبت و ارادت مراجع معظم، مقام معظم رهبری و بزرگان دین به اهلبیت(ع) جای تردید نیست. امروز اگر از باب مصلحت باید در عزاداری ها محدودیتی ایجاد شود نه به دلیل تعطیلی عزاداری است که این موضوع مورد رضایت اهلبیت(ع) هم است.
امام جمعه قم با اشاره به اینکه عزاداری یعنی اینکه در سوگ امام حسین(ع) به هر شکلی عزادار باشیم، گفت: گاهی ممکن است انسان در خانه ذکر مصیبت امام حسین(ع) را داشته باشد شرایط ما یک شرایط ویژه ای است و مادر مقابل دشمنانی هستیم که همین دشمنان فردا علیه ما شروع به تبلیغات می کنند همین هایی که امروز مردم را تحریک می کنند.
وی خاطرنشان کرد: بنابراین از مردم تقاضا می کنیم که مواظب توطئه های دشمنان باشند و از کسانی که ممکن است فکر کنند مسئولین مانع برگزاری عزاداری هستند هم تقاضا داریم با توجه به شرایط کشور و نظر مراجع عمل کنند و جلوتر از مراجع حرکت نکنند.
آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: مراجع پیشوایان دینی ماهستند و رهبر معظم انقلاب الگوی ما می باشد و اگر مطلبی را بیان می کنند باید همه بپذیرند تا هم عزاداری خوبی داشته باشیم و هم از خطرات ویروس کرونا جلوگیری کرده باشیم .
انتهای پیام/160


http://www.qomefarda.ir/19783
اخبار مرتبط

نظرات شما