مسئول بسیج دانشجویی قم مطرح کرد؛

ابداع چندین فرمولاسیون ژل ضدعفونی توسط بسیج دانشجوی قم/توزیع 30هزار لیتر محلول ضد عفونی

رفعت نژاد مسئول بسیج دانشجویی قم با اشاره برگزاری مرحله سوم رزمایش کمک‌های مؤمنانه با محوریت بسیج دانشجویی قم در جمکران گفت: 20 تن الکل توسط بسیج دانشجویی قم تبدیل به محلول ضدعفونی شد همچنین فرمولاسیون چندین نوع ژل ضدعفونی توسط بسیج دانشجوی قم ابداع شد.

جواد رفعت نژاد مسئول بسیج دانشجویی قم در سومین مرحله از رزمایش کمک های مؤمنانه که شامگاه جمعه 9 خرداد با محوریت بسیج دانشجویی در مسجد مقدس جمکران برگزار شد در گفتگو با خبرنگار قم فردا اظهار کرد: در این رزمایش 1000 بسته معیشتی توسط بسیج دانشجویی تهیه و  به صورت نمادین در صحن مسجد مقدس جمکران به نمایش درآمده این بسته های معیشتی از شنبه صبح بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا توزیع خواهد شد.

رفعت نژاد افزود: این رزمایش سوم کشوری و رزمایش دوم بسیج دانشجویی قم است 2 رزمایش کمک های مؤمنانه نیز در آینده و در ماه شوال خواهیم داشت که در این دو رزمایش در خصوص خرید جهیزیه برای تازه عروس و دامادهای نیازمند است مقدمات آن هم انجام شده و در مرحله شناسایی هستیم و اقلام اساسی برای شروع یک زندگی مشترک تهیه خواهد شد.

مسئول بسیج دانشجویی قم خاطرنشان کرد: از روز 15 شعبان که رهبر معظم انقلاب فرمان رزمایش کمک های مؤمنانه در راستای همدلی بیشتر ملت با افراد که به علت شیوع کرونا را صادر کرد تا امروز بسیج دانشجویی قم 2100 بسته معیشتی به ارزش شش صد میلیون تومان تهیه بین نیازمندان توزیع شده است.

 اختراع چند دستگاه تولید ماسک و دستکش توسط بسیج دانشجویی قم

وی تصریح کرد: این کار ادامه خواهد داشت، از روزی که حضرت آقا این دستور را صادر کردند دانشجویان دانشگاه های قمی استقبال خوبی از این طرح داشته و پای کار بودند گاهی بسیجی های دانشجوی که از شهرهای دیگر دانشجوی قم بودند با اینکه دانشگاه ها تعطیل بود  20 روز در قم می ماندند و به بحث کمک به نیازمندان می پرداختند.

رفعت نژاد ادامه داد: بسیج دانشجویی جهت کمک های مؤمنانه به آسیب دیدگان از کرونا از تمام ظرفیت و توان خود استفاده کردند و پویش خوبی به وجود آمد.

مسئول بسیج دانشجویی قم تأکید کرد: در قرارگاه شهید قاسمی بسیج دانشجویی قم علاوه بر مطالبه گری در خصوص مسئله کرونا در چند عرصه نیز ورود کردیم و در تولید ماسک نیز بسیج دانشجویی ورود کرد و بالغ بر یک میلیون 200 هزار قطعه ماسک سه لایه استاندارد در استان قم توسط بسیج دانشجویی تولید شد.

وی عنوان کرد: بالغ بر 100هزار عدد دستکش توسط بسیج دانشجویی قم تولید شد نکته جالب این است که دستگاه ها را دانشجویان خودشان ابداع و کردند در این مدت دانشجویان بسیجی برق و مکانیک چند دستگاه  ساخت و دوخت حرارتی ماسک و دستگاه برش قطعات را اختراع کردند، در مسئله مواد ضدعفونی کننده 20 تن الکل توسط بسیج دانشجویی قم تبدیل به محلول ضد عفونی شد و به این واسطه  30 هزار لیتر محلول ضد عفونی در استان قم توزیع شد همچنین فرمولاسیون چندین نوع ژل ضدعفونی توسط بسیج دانشجوی قم ابداع شد.انتهای پیام/170
گالری عکس
http://www.qomefarda.ir/20013
اخبار مرتبط

نظرات شما