پویش «درخانه بمانیم کتاب بخوانیم» در قم اجرا می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به شرایط به وجود آمده در رابطه با گسترش بیماری کرونا، از همه کتابفروشی‌ها شهر قم دعوت کرد به منظور تسهیل شرایط ماندن مردم در خانه در پویش «درخانه بمانیم کتاب بخوانیم» مشارکت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سید موسی حسینی کاشانی با اشاره به همکاری‌ گسترده همه نهادها در مسیر مقابله با شیوع ویروس کرونا و برنامه ریزی در راستای تسهیل شرایط ماندن مردم در خانه اظهار کرد: با هدف ترغیب مردم به ماندن در خانه و با توجه به برطرف کردن بخشی از نیازهای فرهنگی خانواده‌ها اقدام به برگزاری پویشی تحت عنوان «درخانه بمانیم کتاب بخوانیم» کردیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به تشریح ابعاد این طرح پرداخت و گفت: در طرح جهادی پویش «درخانه بمانیم کتاب بخوانیم» بنا است با مشارکت کتابفروشی‌های داوطلب سطح شهر کتاب‌ها با تخفیف و پیک رایگان به آدرس پستی مشتری ارسال شود تا از خارج شدن غیر ضرور خانواده‌ها از خانه جلوگیری بعمل آید .

حسینی کاشانی با دعوت از کتابفروشی‌های شهر قم برای مشارکت در این طرح اضافه کرد: از کتابفروشی‌های شهر قم دعوت می‌کنم در این حرکت فرهنگی به کمک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بیایند و برای تبلیغ و حمایت از این پویش از تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای خود استفاده کنند تا این طرح به در خانه ماندن مردم و جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا در شهر کمک کند .

وی تاکید کرد: همواره کتابفروشان و ناشران که خادمان فرهنگی هستند در این حرکت‌های جهادی پیشگام بوده‌اند و البته اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم هم وظیفه خود می‌داند که علاوه بر پشتیبانی معنوی از این طرح در صوت امکان حمایت مادی هم از کتابفروشی‌های داوطلب مشارکت در این اقدام را دنبال کرده و امیدواریم پیگیری‌های انجام شده در این زمینه نتیجه بخش باشد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم یادآور شد: کتابفروشی‌های علاقمند به مشارکت در این طرح آمادگی خود را حداکثر تا ۲۴ ساعت آینده به اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کنند.
انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/17304
اخبار مرتبط

نظرات شما