مسئول پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران مطرح کرد:

آغاز پذیرش حوزه های علمیه خواهران برای سال جدید تحصیلی/ آمادگی500 مدرسه برای ارائه خدمات

مسئول پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به آمادگی500 مدرسه در سطح2،3 و4 برای ارائه خدمات، گفت: پذیرش حوزه های علمیه خواهران برای سال جدید تحصیلی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  زهره تمیزکار ظهر امروز در نشست خبری پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور ضمن اشاره به آغاز پذیرش، اظهار داشت: ثبت‌نام سراسری حوزه‌های علمیه خواهران برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در تمام مقاطع تحصیلی از ۲۵ بهمن‌ماه سال جاری و تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران در سه سطح عمومی سطح ۲ و سطوح تخصصی ۳ و ۴ صورت می‌گیرد.
مسئول پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران با تأکید بر اهمیت تربیت بانوان متخصص و کارآمد باهدف تبلیغ اسلام ناب محمدی ، گفت: ظرفیت پذیریش در حوزه های علمیه حدود 15هزار نفر است.
وی بیان داشت: ۴۰۳ مدرسه علمیه در ۲۸ استان کشور از علاقه‌مندان به شرکت در دوره سطح دو حوزه‌های علمیه پذیرش به عمل می‌آورند.
تمیزکار با اشاره به تعداد رشته محل‌های دارای پذیرش در مقطع عالی سطح ۳ تأکید کرد: ۱۳۵ رشته محل در ۶۵ موسسه آموزش عالی در ۲۷ استان کشور آماده پذیرش طلاب سطح سه است.
وی به تعداد رشته محل‌های دارای پذیرش در مقطع تخصصی سطح چهار نیز اشاره کرد و افزود: ۳۶ رشته محل در ۱۶ موسسه آموزش عالی در ۱۱ استان اصفهان، تهران، خوزستان، سمنان، فارس، قم، کرمان، گلستان، مازندران،مرکزی و یزد آماده پذیرش طلاب سطح ۴ خواهد بود.
مسئول پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به شرایط پذیرش در هرکدام از سطوح ابراز داشت: شرایط سن و معدل در مقطع عمومی سطح دو برای دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر حداکثر ۴۰ سال یعنی متولدین سال ۵۹ به بعد با حداقل معدل ۱۲ است.
وی افزود: برای دارندگان مدرک اتمام پایه هشتم نیز حداکثر ۱۷ سال یعنی متولدین سال ۱۳۸۲ به بعد با حداقل معدل ۱۵ است.
تمیزکار به رشته‌های پذیرش سطح سه نیز اشاره کرد و افزود: رشته‌های سطح سه  ۱۳ رشته شامل تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول، فلسفه اسلامی، کلام اسلامی، کلام با گرایش امامت، کلام با گرایش مهدویت، کلام با گرایش مذاهب اسلامی، تاریخ اسلام، مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی،تربیت دینی کودک و نوجوان، اخلاق و تربیت اسلامی، درسی ادبیات عربی و مطالعات اسلامی زنان است.
مسئول پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران به رشته‌های دارای پذیرش سطح چهار نیز اشاره کرد و گفت: ۵ رشته شامل تفسیر تطبیقی، فقه خانواده، حکمت متعالیه، کلام اسلامی و علوم و معارف قرآنی ازجمله رشته‌های سطح چهار حوزه‌های علمیه خواهران است.
وی به زمان برگزاری آزمون پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران نیز اشاره کرد و گفت: آزمون سطوح ۳ و ۴ چهارم تیرماه و آزمون ورودی مقطع عمومی سطح دو ۲۵ تیرماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.
تمیزکار شیوه تحصیل در سطوح ۲ و ۴ حضوری و در سطح ۳ حضوری، نیمه‌حضوری و غیرحضوری اعلام کرد و خاطرنشان کرد: علاقمندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی به آدرس Paziresh.whc.ir و یا مراجعه حضوری به مدارس علمیه خواهران سراسر کشور ثبت نام کنند.

 
http://www.qomefarda.ir/24137
اخبار مرتبط

نظرات شما