رئیس شورای شهر قم مطرح کرد:

بالاترین درصد تحقق بودجه در سال 97 اتفاق افتاد/استفاده از کالای ایرانی در پروژه ها برای حمایت از تولید داخل

رئیس شورای شهر با اشاره به اینکه در سال 97بالاترین درصد تحقق بودجه اتفاق افتاد، گفت: برای حمایت از تولید داخل و عملیاتی شدن شعار سال امسال در هیچ پروژه ای از کالای خارجی که مشابه داخل دارد استفاده نشده است.

 عبدالله جلالی در گفتگو باخبرنگار قم فردا با اشاره به مهمترین رویداد امسال در شورای شهر ، اظهار داشت: بحث قانون گرایی و بحث کارشناسی بر روی لوایحه بود که امسال شورا در مجموع فقط دو لایحه به سرانجام نرسیده است.

وی ادامه داد: بحث لایحه بودحه شهرداری وسازمان ها یکی از مباحث مهم بوده که سال 97می توانیم بگوئیم که بالاترین درصد تحقق بودجه را داشته ایم که بصورت دقیق در فروردین ماه هم به لحاظ درآمدی و هم به لحاظ هزینه ای اعلام خواهد شد.

رئیس شورای شهر در ادامه با اشاره به انضباط مالی در مجموعه شهرداری، گفت: انضباط مالی که در شهرداری بوده است و نظارت که شورا در این بخش ها دقت های لازم را داشته است و از طرفی هم کاهش نیروی انسانی البته نه با تعدیل بلکه با خروجی هایی در قالب بازنشستگی صورت می گیرد که با بهره بری جایگزین آنها را تامین می کنیم.

وی اضافه کرد:رضایت نسبی مردم در بحث نظافت محیط شهری، جمع آوری پسماند ، آسفالت معابر و خیابان ها ، المان های شهری، توسعه فضای سبز، افتتاح برخی پروژه های خاص مخصوصا پروژه بلوار آیت الله بروجردی یکی از موضوعات مهم در سال 97 می باشد.

جلالی با اشاره به میزان تحقق شعار سال 97 ، ابراز داشت: بعد از پیام مقام معظم رهبری به تمام مجموعه شهرداری ابلاغ شد تحت هیچ شرایطی از کالاهای خارجی که تولید مشابه داخلی دارد استفاده نکنند و این هم برای مجموعه هزینه ها و مخصوصا پروژه ها اعمال شد .

وی خاطرنشان کرد: همین که این نگاه و رویکرد وجود دارد که پشتیبانی ، حمایت و در عمل اجرا شود ، درواقع پاسخ به شعار سال می باشد.

انتهای پیام/160
http://www.qomefarda.ir/5385
اخبار مرتبط

نظرات شما